Goodix Technology to chińska firma produkująca oprogramowanie i półprzewodnikowe rozwiązania sprzętowe. Ogłosiła ona właśnie, że zakończyła proces przejęcia Dream Chip Technologies GmbH (DCT). Warto tu podkreślić, że mowa tu o jednym z nielicznych europejskich projektantów procesorów. Nie jest to więc najlepsza informacja dla regionu, ponieważ ogranicza w pewnym stopniu potencjał na niezależność Unii Europejskiej od reszty świata.

Chińczycy przejęli DCT

Chińczycy przejęli DCT

Spółka zauważyła, że przejęcie to stanowi kluczowy krok dla Goodix, ponieważ firma pracuje nad zdywersyfikowaną strategią i integruje globalne talenty inżynierskie. Przyczyni się ono do przyspieszenia jej zdolności do szybkiego dostarczania zintegrowanych rozwiązań dla inteligentnych urządzeń mobilnych i aplikacji motoryzacyjnych. Dodatkowo posłuży do poszerzenia bazy klientów. Komentując przejęcie, dyrektor generalny Goodix David Zhang powiedział: 

Osiągnięcia DCT w zakresie sukcesu i walidacji rynkowej są doskonale dopasowane do naszego strategicznego rozwoju w dziedzinie aplikacji motoryzacyjnych i oferty dostawców usług internetowych. W połączeniu z wiodącą pozycją Goodix na rynku jesteśmy dobrze przygotowani do dostarczania atrakcyjnych rozwiązań dla naszej połączonej bazy klientów.

Zobacz też: Firma Leonardo DiCaprio będzie robić filmy i seriale dla Apple

DCT specjalizuje się w tworzeniu dużych systemów SoC, FPGA, oprogramowania wbudowanego i systemów. Posiada również imponujący zespół zajmujący się przetwarzaniem sygnału obrazu. Ten z kolei stanowi uzupełnienie arsenału technologii Goodix dla kompletnego i wszechstronnego zespołu badawczo-rozwojowego. W zeszłym roku Goodix zaprezentował swoje rozwiązanie w zakresie optycznych odcisków palców z wyświetlaczem LCD. Wtedy też producent zapowiedział, że planuje masową produkcję tej technologii w 2020 roku. Oprócz tego firma planuje w tym roku dostarczyć również terminale 5G oraz rozwiązania do identyfikacji biometrycznej o lepszych parametrach.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.