ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Google Nearby Share

Nearby Share coraz bliżej – funkcja pojawiła się już u wybranych użytkowników

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

W zeszłym miesiącu pisałem, że nadchodzi Nearby Share, czyli funkcja stworzona przez Google i umożliwiająca łatwe udostępnianie plików pomiędzy urządzeniami. To odpowiedź giganta z Mountain View na AirDropa od Apple. Wówczas nowość w wersji beta mogli testować niektórzy użytkownicy, jednak teraz Nearby Share w finalnym wydaniu pojawiło się już na smartfonach wybranych szczęśliwców. Czas najwyższy.

Nearby Share od Google już na pierwszych smartfonach

Nearby Share to funkcja, której działanie w praktyce można obejrzeć na powyższym wideo (wystarczy kliknąć w odpowiedni przycisk, wybrać plik i odbiorcę znajdującego się w pobliżu). Od czasu, kiedy po raz pierwszy o niej usłyszeliśmy w czerwcu 2019 roku, minęło już sporo czasu, jednak na szczęście wygląda na to, że Google wreszcie ukończyło prace nad swoim nowym projektem. Dowodzi tego fakt, że Nearby Share zawitało już na niektóre urządzenia z Androidem – m.in. smartfony i tablety z serii Galaxy od firmy Samsung.

Zobacz także: Współzałożyciel ARM uważa, że zakup firmy przez Nvidię to fatalny pomysł. Trudno odmówić mu racji

Obecność Nearby Share na wybranych urządzeniach Koreańczyków nie oznacza, że funkcja będzie dostępna tylko na sprzęcie tej firmy. Wręcz przeciwnie – w ciągu kilku najbliższych tygodni nowość zawita na milionach smartfonów z Androidem różnych producentów. Nie trzeba będzie jej ściągać ani instalować, bo cały proces przebiegnie automatycznie w ramach aktualizacji Usług Google Play. Warto wspomnieć, że Nearby Share to nie tylko użyteczne rozwiązanie, a także bardzo bezpieczne, bo przesyłanie plików pomiędzy urządzeniami jest w pełni szyfrowane. To z kolei oznacza, że odbiorca nie pozna żadnych naszych danych kontaktowych i vice versa.

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najnowsze wpisy