ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
iMac 2020

Premiera nowego, 27-calowego iMaca. Jest drogo, ale lepiej

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Apple to niesłychanie popularna firma, która ma w swoim portfolio kilka typów produktów. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście smartfony z rodziny iPhone, aczkolwiek komputery Mac również mają wzięcie. Teraz światło dzienne ujrzał nowy, 27-calowy iMac – komputer stacjonarny łączący wysoką wydajność i świetny design. Apple znacznie usprawniło swój lubiany sprzęt, dostosowując go tym samym do dzisiejszych standardów. Sprawdźmy, „z czym to się je”.

Nowy, 27-calowy iMac – wygląd i specyfikacja komputera

nowy iMac 27 cali

Nowy, 27-calowy iMac prezentuje się dokładnie tak, jak na zdjęciu powyżej. Oznacza to, że względem poprzednich modeli nie zmieniło się zupełnie nic. Spore zmiany zaszły za to wewnątrz komputera. Gigant z Cupertino zdecydował się bowiem wzbogacić urządzenie o procesory Intela 10 generacji (do 10 rdzeni), do 128 GB RAM-u typu DDR4, karty graficzne AMD nowej generacji, dyski SSD o pojemności do 8 TB, technologię TrueTone, kamerkę w rozdzielczości FullHD oraz wyższej jakości głośnik i mikrofon o jakości studyjnej. Warto zatrzymać się na chwilę przy kartach graficznych, gdyż seria AMD Radeon Pro 5000 oferuje do 55% wyższą wydajność w porównaniu do podzespołów montowanych w starszych komputerach Apple z serii iMac (Radeon Pro 570).

Zobacz także: Zmiana domyślnych aplikacji w iOS? Apple zdradza wytyczne

Ekran nowego, 27-calowego iMaca wyróżnia się rozdzielczością 5K (5120 x 2880), wsparciem dla miliarda kolorów i jasnością do 500 nitów. Oczywiście nie zabrakło tu wspomnianej wcześniej technologii TrueTone, która automatycznie dostosowuje poziom jasności i temperaturę kolorów do otoczenia. Wszystko po to, aby nadmiernie nie męczyć oczu użytkowników. Zainteresowani mogą ponadto zamówić model z szybą ze szkła nanostrukturalnego. Ten typ szkła zapewnia fenomenalną jakość obrazu o stałym kontraście, a jednocześnie rozprasza światło i ogranicza odblaski do absolutnego minimum.

Nowy, 27-calowy iMac – cena i dostępność komputera

Komputery Apple nigdy nie były tanie, więc dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem, że najnowszy iMac to bardzo drogi sprzęt. Polskie ceny trzech podstawowych wariantów prezentują się następująco:

  • iMac (27 cali, 6-rdzeniowy Intel Core i5 3,1 Ghz, 8 GB RAM, 256 GB SSD, AMD Radeon Pro 5300 4 GB GDDR6) – 8999 zł
  • iMac (27 cali, 6-rdzeniowy Intel Core i5 3,3 Ghz, 8 GB RAM, 512 GB SSD, AMD Radeon Pro 5300 4 GB GDDR6) – 9999 zł
  • iMac (27 cali, 8-rdzeniowy Intel Core i7 3,8 Ghz, 8 GB RAM, 512 GB SSD, AMD Radeon Pro 5500 XT 8 GB GDDR6) – 11499 zł

Oczywiście Apple pozwala dobierać konfiguracje własnoręcznie, co oznacza, że każdy może dopasować nowego iMaca do własnych potrzeb. Najdroższy możliwy wariant kosztuje aż 43999 zł (10-rdzeniowy Intel Core i9, 128 GB RAM, AMD Radeon Pro 5700 XT 16 GB GDDR6, 8 TB SSD, 10 Gigabit Ethernet, szkło nanostrukturalne). Komputery w wersjach podstawowych można już zamawiać ze sklepu internetowego Apple i oczekiwać dostawy w ciągu dwóch dni. Wysyłka niestandardowych konfiguracji może potrwać nieco dłużej.

21,5-calowe iMac i iMac Pro również doczekały się aktualizacji

21,5-calowy iMac Pro

Nowy, 27-calowy iMac to niejedyny komputer Apple, który doczekał się usprawnienia. Gigant z Cupertino zaktualizował także modele o mniejszych ekranach – 21,5-calowego iMaca oraz 21,5-calowego iMaca Pro. Zmiany są tu jednak znacznie mniejsze, bowiem w iMacu Apple zastąpiło jedynie dyski HDD dyskami SSD, a ponadto dodało możliwość skonfigurowania go z dyskiem Fusion Drive.

Podstawowa wersja iMaca Pro jest teraz z kolei sprzedawana z 10-rdzeniowym procesorem Intel Xeon W. W najmocniejszej konfiguracji urządzenie może się wyróżniać 18-rdzeniowym procesorem Intel Xeon W, 256 GB RAM-u, wydajnością grafiki do 22 teraflopów i 27-calowym ekranem Retina o rozdzielczości 5K.

Źródło: FoneArena

Sprawdź najnowsze wpisy