Szerokopasmowy internet w każdym polskim domu to cel ogłoszony przez Ministerstwo Cyfryzacji. Wczoraj minister Marek Zagórski wraz z samorządowcami podpisał listy intencyjne dotyczące współpracy w przeciwdziałaniu wykluczeniu cyfrowemu.

Szerokopasmowy internet w każdym polskim domu – resort cyfryzacji będzie współpracował z samorządami

szerokopasmowy internet w każdym domu

We wtorek 4 sierpnia przedstawiciele czterech polskich gmin podpisali z ministrem cyfryzacji Markiem Zagórskim porozumienie dotyczące współpracy przy rozwoju sieci szerokopasmowych. Naszym celem jest podłączenie każdego gospodarstwa domowego w Polsce do szerokopasmowego internetu – powiedział minister.

Samorządy wspólnie z ministerstwem mają przeciwdziałać wykluczeniu cyfrowemu. Cel tych działań to zapewnienie wszystkim obywatelom, a także przedsiębiorstwom oraz instytucjom publicznym dostępu do bardzo szybkiego internetu.

Porozumienia z ministrem cyfryzacji podpisali:

  • Tadeusz Kielan – wójt gminy Lubin,
  • Przemysław Dębski – burmistrz Pyzdr,
  • Ewa Lipowczan – sekretarz gminy Czernichów,
  • Artur Ławniczak – burmistrz gminy i miasta Szadek.

Czytaj także: Ministerstwo Cyfryzacji ponawia apel o korzystanie z aplikacji ProteGO Safe

Strony porozumienia zobowiązały się do współpracy we wdrażaniu interwencji ze środków Funduszu szerokopasmowego. To nowy instrument opracowywany przez Ministerstwo Cyfryzacji. Ma on pozwolić na uzyskanie dostępu do szybkiego internetu w miejscach nieobjętych projektami szerokopasmowymi. Samorządowcy zobowiązali się także m.in. do współpracy z przedsiębiorstwami telekomunikacyjnymi i sprawnego wydawania zgód oraz zezwoleń administracyjnych. Na spotkaniu oprócz ministra Marka Zagórskiego oraz samorządowców była obecna także wiceminister cyfryzacji Wanda Buk. Zapewniła ona przedstawicieli samorządów, że mogą oni liczyć na wsparcie od resortu cyfryzacji.

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.