ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
iPad

Tablety wracają do łask – ludzie coraz chętniej je kupują

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Okazuje się, że to, co szkodzi smartfonom, pomaga tabletom. Z powodu pandemii sprzedaż tych drugich znacznie wzrosła. Oczywiście wzrosty same w sobie nie są dziwne. Branże gier, akcesoriów komputerowych, jak i samych komputerów w tym PC i laptopów znacznie odżyły dzięki COVID-19. Nikt się jednak nie spodziewał, że taki sam los spotka także tablety, które przez wielu ludzi są uważane za sprzęt całkowicie zbędny i bezsensowny.

Wzrost sprzedaży tabletów

Wzrost sprzedaży tabletów

Według firmy badawczej Canalys całkowita sprzedaż tabletów wzrosła o 26 procent w drugim kwartale 2020 roku. Nieco ponad 37,5 miliona urządzeń zostało dostarczonych, w porównaniu z 29,7 milionami w tym samym okresie rok wcześniej. Jak zawsze Apple jest liderem w tej grupie. Firma z Cupertino dostarczyła w tym kwartale ponad 14 milionów iPadów, czyli dwa razy więcej niż Samsung swoich Galaxy Tabów. Tutaj również mamy wzrost do aż 7 milionów sztuk. Wróćmy jednak do lidera, którego udział w rynku wynosi aż 38 procent. To jednak wynika głównie z dobrej kondycji firmy na rynku przez ostatnie lata. Pod względem rzeczywistego procentowego wzrostu rok do roku Apple jest na szarym końcu znaczących producentów ze wciąż imponującymi 19,8 procentami. Oczywiście mowa o wzroście procentowym. Apple jest liderem, jeśli chodzi o zwiększenie ilości sprzedanych sztuk. 

Zobacz też: Co się ogląda w Canal+ telewizji przez internet? Polskie filmy i seriale

Procentowo najlepiej wypadło Lenovo. Chiński gigant odnotował 52,9-procentowy wzrost sprzedaży względem analogicznego okresu ubiegłego roku. 

Tablety przeżywały renesans w II kwartale 2020 roku. Są użytecznymi narzędziami w wielu przypadkach pracy zdalnej i edukacji. Zdolność do współpracy wirtualnej, jak również do oglądania i interakcji z treściami cyfrowymi ma ogromne znaczenie, szczególnie w przestrzeni edukacyjnej. Pandemia COVID-19 zwiększyła rywalizację o wspólny dostęp do ekranów pomiędzy członkami gospodarstw domowych zmuszonymi do pozostania w domu. Tablety pomagają przezwyciężyć ten problem, pozwalając każdemu członkowi rodziny na posiadanie własnego urządzenia. I są bardziej przyjazne dla budżetu niż komputery stacjonarne i notebooki.

— Stwierdził analityk Canalys Ishan Dutt.

Canalys zauważa przy okazji, że wśród tabletów coraz większym zainteresowaniem cieszą się urządzenia 2 w 1.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy