Samsung będzie mierzyć się z Qualcommem i Nvidią jak równy z równym – Exynosy z własnym układem graficznym

Newsy

samsung exynos 7

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Samsung od początku swojego istnienia na rynku smartfonów z Androidem stara się uniezależnić swoje produkty od zewnętrznych producentów dostarczających poszczególne podzespoły. Wszystko wskazuje, że w przyszłym roku Koreańczykom uda się wykonać kolejny krok w tym celu.

 

Wszystko to za sprawą układów Exynos, które do tej pory już zdecydowanie pokazały, że Samsung ma ogromne możliwości, ale mimo wszystko nie mamy do czynienia z jednolitym podzespołem Koreańczyków. Wszystko sprowadza się do układu graficznego dostarczanego i produkowanego przez ARM Holdings, który znamy doskonale jako Mali. Jednak, jak wszystkie raporty na to wskazują, w połowie przyszłego roku ujrzymy pierwsze jednostki odpowiedzialne za tworzenie obrazu na wyświetlaczach urządzeń mobilnych. Skąd o tym wiemy? Otóż obecnie trwa walka na linii Samsung-Nvidia rozpoczęta przez amerykańskiego producenta, który twierdzi, że Koreańczycy bezprawnie korzystają z patentów producenta układów Tegra.

 

Jeszcze za wcześnie, aby mówić o możliwościach Samsunga na tym polu, ale patrząc na obecne wyniki Exynosów to najprawdopodobniej nie zawiedziemy się. Tym samym, lider mobilnego rynku już może myśleć o wprowadzeniu urządzeń, których podzespoły od samego początku produkowane są przez niego samego – procesor, modemy łączności i właśnie układ graficzny. Uważacie, że taki rozwój Samsunga pozytywnie zostanie odebrany przez konsumentów?

 

 

źródło: GSMArena.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x