htc-edge
Jeszcze nie bylismy świadkami oficjalnej prezentacji pierwszego tabletu wykorzystującego czterordzeniowy procesor, a światło ujrzały już zdjęcia nadchodzącego smartfonu HTC wyposażonego w taki układ. Model o nazwie Edge będzie prawdopodobnie jednym z pierwszych telefonów o tak dużej mocy obliczeniowej i zostanie flagowym urządzeniem tajwańskiego producenta. Spodziewana data premiery to koniec pierwszego kwartału 2012 roku.

Jego ekran ma posiadać przekątną wynoszącą aż 4,7″ oraz wysoką rozdzielczość 1280×720. Sercem smartfonu jest pierwszy czterordzeniowy procesor dla urządzeń mobilnych, czyli NVIDIA Tegra 3, pracujący na częstotliwości 1.5 GHz. Wnosi on wiele interesujących rozwiązań, między innymi zaawansowany układ graficzny pozwalający osiągać niespotykane dotąd rezultaty. Pamięć wewnętrzna wyniesie najprawdopodobniej 32 GB, a ilość RAM to 1 GB. Z tyłu obudowy umieszczono aparat pozwalający na wykonywanie zdjęć o rozdzielczości 8 MPx, towarzyszy mu dioda LED.

Model ten będzie jednym z pierwszych wyposażonych w nową nakładkę Sense 4.0, ma też czerpać korzyści z nowych usług HTC, takich jak HTC Listen, HTC Read i HTC Play. Zagwarantowana ma być też obsługa Beats Audio. Nie znamy szczegółów na temat wersji systemu, która zagości w nowym smartfonie, lecz istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że będzie to Android 4.0 IceCream Sandwich.

Zastanawiająca wydaje się być obecność przycisków pod ekranem, od których producenci mieli już powoli odchodzić, jednak należy pamiętać, że ICS potrafi w pełni je wykorzystywać. Edge wybija się z panującej mody na coraz cieńsze obudowy, a jego grubość wynosi niewiele ponad centymetr. Z frontu przypomina on delikatnie znany model HTC Sensation, jednak jego tylna klapka prezentuje nową stylistykę i została wykonana z matowego materiału.

Jakie są Wasze pierwsze wrażenia na temat nowego modelu tajwańskiego producenta? Czy spełnia on wizualnie wasze oczekiwania? Jakie zmiany chcielibyście zobaczyć w HTC Sense 4.0? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach.

źródło: pocketnow.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Urban

Informatyk z wykształcenia, dziennikarz z wyboru. Od zawsze wierny Androidowi.