MediaTek spodziewa się znacznego wzrostu przychodów w trzecim kwartale tego roku. Według raportu DigiTimes przychody osiągną poziom około 2,75 – 2,79 mld dolarów. Oznacza to wzrost sekwencyjny od 22 do 30 procent, co znacznie przekracza oczekiwania rynku. Pamiętajmy przy tym, że rynek smartfonów zauważalnie się skurczył. Nie wiadomo jednak, czy MediaTek liczy na spadki po stronie Qualcomma, czy na ponowny wzrost na rynku dzięki 5G.

MediaTek liczny na wzrost przychodów

MediaTek liczny na wzrost przychodów

Pewne jest jednak to, że firma spodziewa się wysokiego popytu na rynku układów 5G z serii Dimensity. MediaTek spodziewa się również, że w trzecim kwartale marża brutto wyniesie od 41,5 do 44,5 procent, czyli mniej więcej tyle samo co w drugim kwartale. Ponadto, przychody tajwańskich producentów chipów w pierwszym półroczu wzrosły o 12,4%, a zysk netto wzrósł o 33,33% rok do roku. Pamiętajmy przy tym, że MediaTek już przekroczył pierwotne prognozy finansowe na pierwszą połowę 2020 roku. Według źródeł branżowych spodziewany jest minimalny roczny wzrost przychodów o 15 procent oraz podwojenie prognozy wzrostu w tym roku.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Zobacz też: Realme V5 5G – tanio i z dostępem do 5G, czyli nadciągają zmiany

Prezes spółki stwierdził, że rynek telefonów 5G osiągnie 170 do 200 mln sztuk do końca 2020 roku. Zdradził przy tym, że firma jeszcze w tym roku zaprezentuje kolejne procesory 5G. Najprawdopodobniej poznamy więc serię Dimensity 620, która będzie przeznaczona do naprawdę tanich smartfonów. Nie wiadomo jednak do jakich kategorii miałyby należeć kolejne układy. Biorąc pod uwagę wysokie ceny flagowych Snapdragonów, Tajwańczycy mogliby się zdecydować na krok w stronę popularyzacji tanich flagowców. Co prawda Dimensity 1000+ to świetny układ, jednak w porównaniu do Snapdragona 865 dostaje sporej zadyszki. To oczywiście jedynie moje spekulacje.

Źródło: Gizmochina
Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.