Akcesoria PlayStation 4 na PlayStation 5

Co z innymi akcesoriami dla PlayStation 5? Sony wyjaśnia

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Wielu użytkowników konsol zakupiło do nich olbrzymi pakiet akcesoriów jak na przykład dodatkowe kontrolery. I tu pojawia się pytanie: czy będą one użyteczne na nowym sprzęcie, czy muszą trafić na strych razem z PlayStation 4? Sony doskonale zdaje sobie sprawę z tego typu rozterek, więc jeszcze przed sklepową premierą swojej konsoli postanowiło wyjaśnić te kwestie. Tak, aby nie było żadnych nieporozumień w tym temacie, kiedy już konsole trafią do domów graczy.

Akcesoria PlayStation 4 na PlayStation 5

Akcesoria PlayStation 4 na PlayStation 5

Isabelle Tomatis szefowa marketingu VR i urządzeń peryferyjnych Sony postanowiła wyjaśnić te kwestie. W obszernym wpisie na firmowym blogu opisała czego użytkownicy mogą oczekiwać od akcesoriów, takich jak DualShock 4, czy PSVR. Okazuje się, że PlayStation 5 ma ograniczoną obsługę DualShock 4, jak i innych kontrolerów firm trzecich, które zostały zaprojektowane dla PlayStation 4. Na czym polega ograniczona obsługa? To dokładnie wyjaśnił Bartosz w swoim wpisie. Mamy jednak do czynienie jeszcze multum innych akcesoriów.

Należy pamiętać, że nie wszystkie oficjalnie licencjonowane urządzenia peryferyjne/akcesoria PlayStation lub innych firm mogą działać na PS5. Zalecamy skontaktowanie się z producentem w celu potwierdzenia, czy dany produkt będzie działał na PS5 i w konkretnych tytułach.

— Napisało Sony w oświadczeniu.

Zobacz też: Redmi ma już swoją opaskę – czas na inteligentny zegarek

Oczywiście istnieją pewne wyjątki od tej zasady. Oficjalnie licencjonowane kontrolery specjalistyczne, takie jak kierownice wyścigowe i inne akcesoria stworzone z myślą o konkretnej serii będą działać z kompatybilnymi tytułami na PS4 i nowymi grami na PlayStation 5. Bezprzewodowe zestawy słuchawkowe Platinum i Gold firmy Sony oraz słuchawki innych producentów wykorzystujące USB również nie powinny mieć żadnych problemów. A co z PSVR? Dla posiadaczy tego zestawu wirtualnej rzeczywistości mamy dobrą wiadomość: tak, będzie w pełni kompatybilny. Jednakże PlayStation Camera, używana do śledzenia gracza, wymaga specjalnego adaptera do pracy z PS5. Jego cena zadowoli jednak każdego gracza. Będzie on bowiem rozdawany za darmo użytkownikom PSVR. Jak widać, Sony robi co może, aby zapewnić jak najdogodniejsze przejście graczy na konsolę nowej generacji.

Źródło: PlayStationBlog

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy