Asus-Eee-Pad-Transformer-Prime-1

Asus Transformer Prime z wielu powodów wzbudza ogromne zainteresowanie. Nie dziwi więc to, że wielu osobom zależy na możliwie jak najszybszej premierze rynkowej. Ostatnie informacje związane z tym urządzeniem nie są jednak zbyt optymistyczne.

Transformer Prime będzie najprawdopodobniej pierwszym tabletem, który zostanie wyposażony w czterordzeniowy układ Nvidia Tegra 3, znany również pod nazwą Kal-El. Ogólna specyfikacja techniczna sprzyja wzmożonemu zainteresowaniu ze strony użytkowników systemu Android.

Początkowo spekulowano, że Transformer Prime zadebiutuje na rynku wkrótce po premierze systemu Android w wersji Ice Cream Sandwich. Okazało się, że tajwański producent miał nieco inne plany. Jednak to nie koniec niespodzianek – Asus zamierza fabrycznie wyposażyć nowego Transformera w Honeycomba – aktualizacja do ICS pojawi się dopiero z czasem.

Oficjalna premiera Asusa Transformera Prime odbędzie się już za kilka dni – dla większości osób jest to dość jasny sygnał, że w ciągu najbliższych kilku tygodni można spodziewać się tego urządzenia w normalnej sprzedaży. Nie wiadomo jednak, jak będzie wyglądał harmonogram udostępniania urządzenia w kolejnych krajach, czy na kontynentach.

Transformer drugiej generacji najprawdopodobniej jako pierwszy trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych – jest to pewnego rodzaju reguła. W niedługim czasie powinien on również zagościć również na pozostałych rynkach – w tym europejskich. Holenderski oddział Asusa ostatnio ujawnił pewne informacje związane z tym tematem.

Okazuje się, że Transformer Prime zadebiutuje w Holandii dopiero 6 stycznia 2012 roku. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy jest to tylko termin dotyczący Holandii, czy może pozostałe kraje europejskie również otrzymają nowy tablet dopiero na początku następnego roku?

Sytuacja jest o tyle dziwna, że całkiem niedawno, Jonney Shih, pełniący funkcję prezesa Asusa, informował, że Transformer Prime trafi do sprzedaży jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Najprawdopodobniej Asus opracował strategię dostarczania urządzeń na rynki, które są priorytetowe dla tego producenta.

Zainteresowani klienci z Polski, podobnie jak w przypadku pierwszego Transformera, najprawdopodobniej będą musieli poczekać nieco dłużej, aż najnowsza generacja tego tabletu będzie dostępna w oficjalnej sprzedaży.

źródło: netbooknews

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula