Xiaomi i Qualcomm Game Turbo

Xiaomi i Qualcomm zadbają o jeszcze wyższą wydajność smartfonów w grach

2 minuty czytania
Komentarze

Z dnia na dzień gry mobilne stają się coraz popularniejsze. I, mimo że osobom, które uważają się za tych prawdziwych graczy, sytuacja ta się nie podoba, to producenci coraz chętniej budują swoje smartfony z myślą o optymalizacji gier. I nie chodzi tu jedynie o smartfony dla graczy, ale także bardziej uniwersalne urządzenia. Coraz więcej producentów oferuje tryb przyśpieszania rozgrywki, tak aby zapewnić, jak najwyższą jakość. Jednak Xiaomi jako pierwszy z producentów robi to we współpracy z Qualcommem, który jest przecież twórcą GPU Adreno.

Xiaomi i Qualcomm Game Turbo

Według ostatniego Tweeta Ice Universe, który jest świetnym źródłem przecieków, chiński gigant technologiczny i znany twórca układów scalonych nawiązali współpracę w celu stworzenia Game Turbo. Jest to nowa unikalna funkcja, o której mówi się, że pojawi się w Mi 10 Pro+. Została ona opracowana wspólnie przez zespoły GPU Xiaomi i Qualcomm. To nowe oprogramowanie pomoże graczom mobilnym poprawić ich wrażenia z gry. Ma to polegać na zapewnieniu graczom pewnego stopnia kontroli nad programem, który może się kojarzyć z tym, co oferują komputery klasy PC. 

Zobacz też: NBA League Pass dla klientów Play – dwa tygodnie za darmo, a potem?

Innymi słowy, oprócz zwiększenia wydajności smartfonu, użytkownicy mogą również zmieniać różne ustawienia graficzne, takie jak Anti-Aliasing, Filtracja anizotropowa, a nawet Filtracja tekstur. Patrząc na obrazy udostępniane na tweetach, Game Turbo oferuje także darmową kontrolę nad parametrami procesora graficznego, pozwalając użytkownikom na dostosowanie jego częstotliwości pracy. Można więc zmieniać nie tylko to, co oferuje samo urządzenie, ale także wybrać opcje graficzne w samym tytule. Nawet jeśli nie ma takich ustawień w grze. Co więcej, obrazy ujawniają także różne profile wydajności GPU, które są zapisywane domyślnie. Nie zabraknie więc oszczędzania energii w prostych tytułach 2D i wysokiej wydajności w złożonych grach akcji 3D. Są one dość podobne do paneli sterowania NVIDIA w grach PC, które również oferują możliwość dostosowania wielu ustawień w grach.

Źródło: Gizmochina

Motyw