sony-ericsson-logo
Smartfony z ekranami HD stają się coraz bardziej powszechne i niemal każdy znaczący producent ma już takie urządzenie w planach. Samsung wypuścił niedawno hybrydę tabletu i telefonu z ogromnym wyświetlaczem, czyli Galaxy Note, w tym miesiącu do sprzedaży trafi też owoc współpracy koreańskiego producenta z Google – Galaxy Nexus wyposażony w nowego Androida IceCream Sandwich i ekran 4,65″ o rozdzielczości 720p. LG chce walczyć o klientów przy pomocy nowego Optimusa LTE, który oprócz dużego wyświetlacza oferuje też szybką transmisję danych. HTC wprowadzi niedługo do sprzedaży nowy flagowy model o nazwie Rezound, znany też pod nazwą Vigor, wykorzystujący matrycę SuperLCD o rozdzielczości HD.

Do tej pory na temat nowych smartfonów Sony Ericssona słyszeliśmy raczej wyłącznie szczątkowe informacje i nie znaliśmy wielu konkretów. Dziś do Sieci przedostały się pierwsze zdjęcia prezentujące smartfon o kodowej nazwie Nozomi, który zadebiutuje prawdopodobnie pod nazwą Xperia Arc HD. Początkowe informacje mówiły o wykorzystaniu jednordzeniowego procesora, lecz uległo to zmianie i obecnie wykorzystywany jest dwurdzeniowy układ o taktowaniu 1.5 GHz. W popularnym benchamrku Quadrant Xperia Arc HD uzyskała wynik 1800, co nie jest oszałamiającym rezultatem, ale należy pamiętać, że wciąż jest to prototyp, a nie finalna wersja urządzenia.

Oczywiście najbardziej interesującym elementem nowego smartfonu jest ekran, który posiada wysoką rozdzielczość 1280×720, a jego przekątna to najprawdopodobniej 4,3″. Niestety nie mamy bardziej szczegółowych informacji na temat rodzaju wykorzystanej matrycy, zapewne w najbliższych tygodniach poznamy więcej szczegółów.

Smartfon prezentuje się bardzo elegancko, a jego obudowa została wykonana z białego, matowego plastiku. Pod ekranem zgrabnie wkomponowano trzy przyciski do obsługi systemu, a jego obecna wersja to Android 2.3.5 Gingerbread.

Xperia Arc HD zapowiada się bardzo ciekawie i sądzimy, że może odnieść sukces na rynku. Połączenie dobrego wyglądu, porządnych podzespołów i nowoczesnego wyświetlacza to zdecydowanie udana strategia. Dodatkowo jeżeli Sony Ericsson utrzyma aktualne podejście do regularnych aktualizacji systemu i będzie kontynuował wspieranie zaawansowanych użytkowników, chociażby przez możliwość odblokowania bootloadera, to model Nozomi ma szansę stać się jednym z najpopularniejszych smartfonów na rynku.

źródło: iAndroid 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Urban

Informatyk z wykształcenia, dziennikarz z wyboru. Od zawsze wierny Androidowi.