Donald Trump zbanuje TikToka na terytorium Stanów Zjednoczonych, a przynajmniej tak zapowiedział. Wprawdzie nie powiedział, jak miałby wyglądać taki ban i z czym wiązałoby się to dla korzystających już z platformy. Widać jednak, że w USA także zamierzają „wziąć się” za TikToka, a plotki o tym, że firma chciała sprzedać swoje udziały Microsoftowi, właśnie zostały rozwiane.

Trump zbanuje TikToka

TikTok jest ogromną platformą i nie da się tutaj zaprzeczyć. Jednak jej „związki” z Chinami sprawiają, że coraz więcej krajów poważnie zastanawia się, czy to na pewno bezpieczne rozwiązanie. Sam TikTok chciał nawet pozbyć się swoich powiązań z Państwem Środka i „sprzedać się” firmie ze Stanów Zjednoczonych. Ponoć jednym z zainteresowanych był sam Microsoft, ale jak donosi The Wall Street Journal, takie rozmowy zostały właśnie wstrzymane. A wszystko dlatego, że Donald Trump zapowiedział, że chciałby zbanować aplikację na terenie Stanów Zjednoczonych.

W samych Stanach Zjednoczonych z aplikacji korzysta ponad 100 milionów osób, więc firma ma tutaj bardzo dużo do stracenia, jeżeli faktycznie Trump zbanuje TikToka. Warto przypomnieć, że podobna sytuacja miała miejsce z Huawei, gdzie zabroniono amerykańskim firmom współpracować z chińskim producentem. To doprowadziło do usunięcia usług Google z urządzeń producenta, ale nie wiadomo, jak ban TikToka miałby w ogóle wyglądać. Prezydent Stanów Zjednoczonych będąc na pokładzie swojego samolotu Air Force One, powiedział, że „Jeżeli chodzi o TikToka, banujemy go z terenów Stanów Zjednoczonych. Mam takie możliwości. Mogę to zrobić za pomocą jednego polecenia.”

Zobacz też: Co z zakazem TikToka w Polsce?

Po zapowiedziach Trupa, nic się więcej na razie nie wydarzyło. Nie oznacza to jednak tego, że tak się nie stanie. Doniesienie dziennika odnośnie tego, że Microsoft wstrzymał negocjacje, odnośnie kupna platformy, oznacza, że coś jednak jest na rzeczy. Zobaczymy, czy USA postanowi pozbyć się platformy z terenu swojego kraju.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.