Tańsze gry na Steam można było kupować, korzystając z tego, że na różnych rynkach są inne ceny. Dobrze pokazała to sytuacja z Horizon Zero Dawn, które w momencie ogłoszenia, że trafia na platformę Valve, kosztowało różnie w innych rejonach świata. To nie jedyny taki przykład, ale teraz Steam nie zamierza już pozwalać na to, by dokonywać podobnych zakupów. Przynajmniej nie będzie to takie proste.

Tańsze gry na Steam odchodzą w niepamięć?

Wraz ze zmianą regulaminu, tańsze gry na Steam pochodzące z innych rejonów świata, będzie kupowało się inaczej. Valve jest świadome tego, że wielu graczy korzysta z VPN-ów i tym samym kupuje produkcje taniej. Ceny gier nie są ujednolicone, więc zdarza się tak, że na konkretnym produkcie można sporo oszczędzić, jeżeli kupi się go np. w Rosji czy Ukrainie. Wygląda jednak na to, że teraz takie łatwe to już nie będzie. Wprawdzie Steam nie zabrania korzystania z VPN-ów, ale samo kupowanie takie łatwe już nie będzie.

Region dalej można zmienić, ale jeżeli chciało się będzie kupić w nim grę, to karta wykorzystywana do płatności powinna być przypisana do danego kraju. Innymi słowy, chcąc kupić produkcję w Argentynie, powinniśmy mieć argentyńską kartę. Ma to oczywiście utrudnić wykorzystywanie przez graczy „luk” na Steam. Valve o samym procederze musiało wiedzieć od dawna, ale jednak coś tknęło ich ostatnio do tego, by wprowadzić zmianę. Niewykluczone, że chodzi właśnie o wspomniany we wstępie Horizon Zero Dawn i całą aferę, która się wokół tego wybuchła.

Zobacz też: Epic Games ze wsparciem dla modów.

Czy to oznacza definitywny koniec kupowania gier z innych regionów z wykorzystaniem VPN-ów? Zapewne nie, bo gracze na pewno znajdą sposób, by to jakoś obejść. Niewykluczone, że będą do tego wykorzystywali karty pokroju Revolut, ale nie wiadomo, czy to będzie działało. Tutaj też powraca pytanie, czy gry są za drogie w stosunku do zarobków? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam, ale nie da się zaprzeczyć, że nowe produkcje do tanich nie należą.

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.