Huawei i Qualcomm wznawiają współpracę

Huawei i Qualcomm wznawiają współpracę – akcje amerykanów biją wszelkie rekordy

Newsy

Oczywiście warto to zaznaczyć na samym wstępie: nie, Huawei nie będzie kupował procesorów od Qualcomma. Blokada nałożona na firmę przez USA uniemożliwia taki obrót spraw. Firmy te mogą jednak współpracować na zupełnie innej płaszczyźnie, zwłaszcza że na nowo odnalazły nić porozumienia. Niedawno chiński producent smartfonów zgodził się zapłacić Qualcommowi 1,8 miliarda dolarów. Było to spłacenie dawnych długów i zadośćuczynienie za to, że Huawei naruszył patenty amerykańskiej firmy.

Huawei i Qualcomm wznawiają współpracę

Huawei i Qualcomm wznawiają współpracę

Pomimo rosnącego napięcia pomiędzy USA i Chinami Huawei i Qualcomm podpisały nową, długoterminową umowę. W jej ramach producent procesorów Snapdragon będzie mógł korzystać z dorobku intelektualnego chińskiej marki. W końcu Huawei został odcięty od możliwości produkcji własnych procesorów. Może więc przynajmniej nadrobić straty, dzieląc się przy tym swoją technologią w tej dziedzinie. Qualcomm natomiast nie jest i nigdy nie był jego konkurentem. Procesory z serii Kirin zawsze były projektowane wyłącznie z myślą o smartfonach Huawei i Honor. Na tym polu Snapdragony nie były nigdy żadnym zagrożeniem.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz też: Konto dla spółki na selfie – nowość w ING Banku Śląskim

Rynek bardzo optymistycznie przyjął tę współpracę. Jak możecie zobaczyć na powyższej grafice, wartość akcji Qualcomma wręcz wystrzeliła w górę. Stało się to właśnie zaraz po ogłoszeniu owej współpracy. Nawet prezentacje nowych procesorów nigdy nie miały takiego efektu. Huawei czerpie również niefinansowe korzyści z tej transakcji. Na jej mocy uzyskuje dostęp do różnych technologii Qualcomma. To może pomóc firmie nadgonić braki, kiedy już będzie w stanie wznowić produkcję swoich autorskich procesorów. Oczywiście nie wiadomo kiedy dokładnie do nastąpi.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x