Pac-Man wciąga piguły już od 40 lat. Jest to gra aż tak kultowa, że nawet osoby, które nie są graczami, zwykle ją kojarzą. Aby uczcić jego czwarty krzyżyk na karku, powstało wiele gadżetów związanych z serią, a także nowe gry do niej nawiązujące. Jedną z nich jest zupełnie nowa wersja Monopoly, w której poza strategicznym myśleniem trzeba się wykazać także… zręcznością i umiejętnością gry w Pac-Mana.

Monopoly Arcade Pac-Man

Monopoly Arcade Pac-Man

A to wszystko dlatego, że zawiera ona cyfrową jednostkę. Jest to miniaturowy automat do gier, z którego trzeba skorzystać za każdym razem, kiedy przejdzie się przez Start. W Monopoly Arcade Pac-Man gra będzie się toczyła o punkty, a nie o gotówkę. Dodatkowo od naszego wyniku w mini automacie będzie zależało, ile ich dostaniemy za przejście przez start. Oczywiście można używać swoich punktów do kupowania nieruchomości poziomów gry. Każdy gracz będzie miał żeton, który będzie mógł włożyć do automatu. W ten sposób będzie mógł sprawdzić swoje punkty, zapłacić za coś, lub kupić poziom. Nie ma więc mowy o fizycznym zarządzaniu swoimi pieniędzmi, to jest punktami.

Zobacz też: Microsoft Flight Simulator na Steam – Microsoft jednak się ugiął

Na samej planszy jest jeszcze jeden zwrot akcji. Podczas gdy będziemy grać jako Pac-Man, w grze znajduje się także pionek ducha. Aby określić, jak daleko się posunie, trzeba będzie rzucić specjalną kostką. Jeśli nas złapie, to… nie, na szczęście nie koniec gry. Wtedy po prostu idziemy do więzienia. Jak widać to nie tylko Monopoly z planszą nawiązującą do Pac-Mana, ale ma także wiele nowych mechanik, które nawiązują do tej kultowej gry z automatów. Monopoly Arcade Pac-Man kosztuje 30 dolarów i trafi do sprzedaży 1 sierpnia. Będzie można go kupić przez Amazona.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.