Operatorzy murem za Huaweiem

Huawei liderem na rynku smartfonów – świetne wyniki firmy w drugim kwartale

Newsy

Huawei to niesamowicie popularna firma, której sztandarowym produktem są smartfony. Mimo że od dłuższego czasu producent nie może korzystać z aplikacji ani usług Google, przez co wydaje urządzenia bez nich, radzi sobie zdumiewająco dobrze. Wyniki Huaweia za drugi kwartał bieżącego roku tylko to potwierdzają.

Wyniki Huaweia za drugi kwartał 2020 roku – gigant może otwierać szampana

Huawei drugi kwartał 2020 wyniki

W drugim kwartale bieżącego roku Huawei okazał się największym producentem smartfonów na świecie. Firmie udało się nawet wyprzedzić Samsunga, który dotychczas przodował w rankingach. W okresie od kwietnia do czerwca chiński gigant dostarczył na rynek aż 55,8 milionów smartfonów. Choć przekłada się to na spadek w wysokości 5% w stosunku do tego samego okresu rok wcześniej, Samsung poradził sobie jeszcze gorzej – w drugim kwartale sprzedał 53,7 milionów urządzeń mobilnych, zaliczając 30-procentowy zjazd w porównaniu do analogicznego okresu w zeszłym roku.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz także: Aplikacja Prime Video w App Store z preferencyjnym traktowaniem przez Apple – jest afera

Aż 72% smartfonów Huaweia sprzedano w Chinach. Pozostałe zakątki świata odpowiadają jedynie za 28% sprzedaży. Mimo zakazów od Stanów Zjednoczonych firma radzi sobie fenomenalnie. Aż ciężko uwierzyć, że Huaweiowi udało się wyjść obronną ręką z bitwy, która jeszcze niedawno wydawała się z góry przegrana. Trzeba jednak zaznaczyć, że utrzymanie się na pozycji lidera nie będzie łatwe. Gdy kluczowe rynki przestaną odczuwać skutki pandemii koronawirusa, Samsung może znów wrócić na szczyt.

Źródło: GSMArena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x