ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowość na Allegro Lokalnie – zbiórki na ważny cel w twojej okolicy

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Allegro rozesłało dziś maile do swoich użytkowników, w których informuje o nowości, jaką są zbiórki na Allegro Lokalnie. Dzięki zbiórkom można pomóc osobom potrzebującym, zwierzętom lub rozwijać swoją okolicę. Użytkownicy Allegro mogą utworzyć zbiórkę lub wesprzeć taką, która już istnieje.

Jak działają zbiórki na Allegro Lokalnie?

zbiórki allegro lokalnie

Jeśli użytkownik Allegro działa w fundacji, stowarzyszeniu, szkolnej radzie rodziców itp., może wypełnić specjalny formularz oraz zdobyć podpisy i pieczątki, które potwierdzają jego działalność. Kolejny krok to zalogowanie się na swoje konto w Allegro, wypełnienie formularzu zbiórki i czekanie na weryfikację. Jeśli zgłoszenie będzie poprawne, zbiórka pojawi się na Allegro Lokalnie w ciągu 5 dni.

Jako użytkownicy Allegro możemy także wspomóc już istniejącą zbiórkę. Tu opcje są dwie: możemy dodać ogłoszenie wspierające zbiórkę lub kupić przedmiot, z którego pieniądze zostaną przekazane na cel zbiórki. Na początek omówmy wariant z dodaniem ogłoszenia wspierającego zbiórkę. Wyszukujemy zbiórkę z naszej okolicy, którą chcemy wspomóc. Następnie wypełniamy formularz wystawiania przedmiot. Określamy, czy chcemy przeznaczyć na zbiórkę cały zysk ze sprzedaży przedmiotu, czy jego część. Dodajemy ogłoszenie i czekamy, aż ktoś kupi przedmiot. Jeśli chcemy kupić przedmiot wspierający zbiórkę, także musimy wyszukać zbiórkę w swojej okolicy. Przeglądamy ogłoszenia, które ją wspierają i wybieramy, co chcemy kupić. Po zapłacie za przedmiot środki zasilą konto zbiórki.

Czytaj także: Konto dla spółki na selfie – nowość w ING Banku Śląskim

Za wystawienie przedmiotu na lokalną zbiórkę otrzymamy od Allegro 10 monet. Więcej informacji można znaleźć w FAQ Allegro Lokalnie o zbiórkach.

źródło: Allegro

Sprawdź najnowsze wpisy