Puzzlephone – modularne smartfony w innej, bardziej stonowanej formie

Newsy

puzzlephone1

 

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Project Ara, można powiedzieć, lada dzień trafi do sprzedaży. Google razem z Motorolą i Phoneblocks stworzyli futurystyczny pomysł na połączenie smartfonu i komputera stacjonarnego, tzw. „składaka”, w postaci projektu Ara. Jednak nic nie zapowiada na to, aby te firmy miały monopol na rynku mobilnych urządzeń składanych z klocków.

 

Najprawdopodobniej każdy z naszych stałych Czytelników zdaje sobie sprawę czym jest Phoneblocks, w takim razie teraz przedstawiam Wam Puzzlephone, czyli odmienną wizję na modularne smartfony pochodzącą z miasta, z którego wywodzi się Nokia. Tutaj nie mamy kilkunastu klocków, a dwa, które połączone z bazą tworzą jednolitą bryłę bardziej przypominającą znane nam dzisiaj smartfony.

 

puzzlephone 1

 

Jeden blok zawiera w sobie akumulator i kilka mniej istotnych elementów elektronicznych, Kolejny to serce urządzenia, a więc procesor, pamięć RAM, a dodatkowo aparat. Z kolei sama baza to połączenie wyświetlacza i głośnika z ramą.

 

puzzlephone

 

Tego typu rozwiązanie, oferowane w różnych wariantach z pewnością będzie bardziej odporne na upadki, a przy tym nie wygląda tak futurystycznie jak Project Ara. Oczywiście wszystkim ma zarządzać zmodyfikowany Android, ale producenci są również otwarci na inne systemy.

 

Wszystko ostatecznie ma zostać złożone „w całość” i wypuszczone na rynek w drugiej połowie przyszłego roku, a więc nieco później niż koncept Google. Niedługo najprawdopodobniej ujrzymy pierwszy działający prototyp i wtedy będziemy mogli ocenić czy lepiej wybrać Project Ara czy też Puzzlephone. Na obecną chwilę jesteście w ogóle zainteresowani modularnymi smartfonami?

 

 

źródło: The Verge


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x