htc_rezound
HTC Rezound, znany nam z licznych przecieków pod kodową nazwą Vigor, dzięki którym wiedzieliśmy praktycznie wszystko jeszcze przed premierą, przed chwilą został oficjalnie zaprezentowany. Tak jak głosiły poltki, najnwsze dziecko tajwańśkiego producenta nie odbiega specyfikacjami nawet od takich telefonów jak Galaxy Nexus. Oprócz zstosowania słuchawek i technologii Monster Beats by Dr Dre, Rezound został wyposażony w dwurdzeniowy procesor Qualcomma o taktowaniu 1.5GHz, 1GB RAMu, 4.3″ ekran o rozdzielczości 720p, dający natężenie pikseli niepsotykane na żadnym innym smartfonie, oraz 32GB pamięci dla użytkownika (16GB w telefonie i 16 na załączonej karcie microSD). Wszystko to będzie zasilać bateria o pojemności 1620mAh.

Ze strony softwareowej spodziewać się możemy Androida Gingerbread z najnowszą nakładką Sense 3.5. HTC zapewnia jednak, że zaprezentowany model jest „Ice Cream Sandwich Ready” z planowaną aktualizacją na początku przyszłego roku.

htc_rezound_premiera_specyfikacje

Poza tym Rezound posiada także aparat o rozdzielczości 8MP potrafiący nagrywać wideo w jakości 1080p. HTC zapewni użytkownikom jeszcze lepsze możliwości kamery dzięki zastosowaniu kilku dodatkowych funkcji. Są to: Instant Capture zmniejszające opóźnienie przy robieniu zdjęć, Panorama pozwalająca na wykonywanie fotografii panoramicznych podobnie jak na Galaxy Nexusie oraz Action Burst, najprawdopodobniej służące do wykonywania wielu zdjęć jednego po drugim.

htc_rezound_premiera_aparat

HTC nie zapomniało także o kamerze, dodając funkcję, która pozwoli na nagrywanie wideo w Slow Motion (zwolnione tempo). Wygląda na to, że Rezound będzie idealnym urządzeniem dla wszystkich amatorów smartfonowej fotografii.

htc_rezound_premiera_kamera
Nowy model wspierać będzie także sieć 4G gdyż trafi on do sprzedaży do amerykańśkiego Verizon już 14 listopada. Cena to $299 przy podpisaniu dwuletniego kontraktu. Na razie niestety nie mamy żadnych informacji na temat dostępności smartfonu w Europie.

źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Filip Brodecki