konto dla spółki na selfie

Konto dla spółki na selfie – nowość w ING Banku Śląskim

Newsy

W banku ING można już założyć konto dla spółki na selfie. Oznacza to, że cały proces otwierania konta bankowego może odbyć się całkowicie zdalnie, bez wizyty w oddziale czy kontaktu z doradcą. Jak informuje ING, to pierwsze konto na rynku dla spółek prowadzących pełną księgowość, które można otworzyć w taki sposób.

Konto dla spółki na selfie – jak to działa?

konto dla spółki na selfie

W maju informowaliśmy, że w banku ING założymy konto, robiąc sobie selfie. Wtedy jednak nowa metoda weryfikacji tożsamości dotyczyła klientów indywidualnych. Teraz konto na selfie otworzą także klienci biznesowi.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Jak wygląda proces zakładania konta na selfie dla spółki? Klient wypełnia wniosek na stronie banku, po czym otrzymuje dane dostępowe do systemu. Kolejny krok to zalogowanie się do wspomnianego systemu i podpisanie umowy, wysłanie zdjęcia dowodu oraz skanu twarzy. Po pozytywnej weryfikacji klienta bank aktywuje konto. Zdalna identyfikacja tożsamości jest oparta na biometrii. Rysy twarzy są porównywane z wizerunkiem znajdującym się na dowodzie tożsamości. Aplikacja ING Business prowadzi użytkowników krok po kroku przez proces zakładania konta.

Czytaj także: Blik będzie dostępny w kolejnym banku – skorzystają klienci

Nowa funkcja potwierdzania tożsamości przyda się nie tylko podczas zakładania konta. Bank ING poinformował, że klienci banku będą mogli skorzystać z nowej funkcji także podczas aktualizacji danych dokumentów tożsamości.

źródło: informacja prasowa


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x