W banku ING można już założyć konto dla spółki na selfie. Oznacza to, że cały proces otwierania konta bankowego może odbyć się całkowicie zdalnie, bez wizyty w oddziale czy kontaktu z doradcą. Jak informuje ING, to pierwsze konto na rynku dla spółek prowadzących pełną księgowość, które można otworzyć w taki sposób.

Konto dla spółki na selfie – jak to działa?

konto dla spółki na selfie

W maju informowaliśmy, że w banku ING założymy konto, robiąc sobie selfie. Wtedy jednak nowa metoda weryfikacji tożsamości dotyczyła klientów indywidualnych. Teraz konto na selfie otworzą także klienci biznesowi.

Jak wygląda proces zakładania konta na selfie dla spółki? Klient wypełnia wniosek na stronie banku, po czym otrzymuje dane dostępowe do systemu. Kolejny krok to zalogowanie się do wspomnianego systemu i podpisanie umowy, wysłanie zdjęcia dowodu oraz skanu twarzy. Po pozytywnej weryfikacji klienta bank aktywuje konto. Zdalna identyfikacja tożsamości jest oparta na biometrii. Rysy twarzy są porównywane z wizerunkiem znajdującym się na dowodzie tożsamości. Aplikacja ING Business prowadzi użytkowników krok po kroku przez proces zakładania konta.

Czytaj także: Blik będzie dostępny w kolejnym banku – skorzystają klienci

Nowa funkcja potwierdzania tożsamości przyda się nie tylko podczas zakładania konta. Bank ING poinformował, że klienci banku będą mogli skorzystać z nowej funkcji także podczas aktualizacji danych dokumentów tożsamości.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.