Darmowy backup z Google One to rzecz, którą warto rozważyć, a szczególnie wtedy, kiedy nie posiada się żadnego zabezpieczenia danych na telefonie. Może się bowiem zdarzyć tak, że któregoś dnia utraci się zdjęcia czy dokumenty, które były dla nas ważne. Google o tym wie i dlatego dla wszystkich oferuje teraz możliwość zarządzania 15 GB, które dostaje się wraz z kontem firmy.

Darmowy backup z Google One

Darmowy backup z Google One
Fot. Google One

Google przedstawiło swoje Google One jeszcze w 2018 roku, choć trudno powiedzieć, czy firma osiągnęła z aplikacją ogromny sukces. Teraz jednak ma szansę na to, by przekonać do niej nowych użytkowników i to nie tylko systemu Android. Darmowy backup z Google One dostępny jest bowiem dla wszystkich, którzy posiadają aktywne konto Google. To zmiana, która może cieszyć, bo nie ma potrzeby zakładania konta w One, jeżeli ktoś nie ma na to ochoty. I oczywiście sprawia, że nie trzeba płacić, co może cieszyć jeszcze bardziej. Google oferuje zarządzanie przestrzenią, którą dostaje się przy założeniu konta, czyli 15 GB.

Warto tutaj dodać, że te 15 GB to przestrzeń współdzielona pomiędzy usługi giganta, więc nie jest tak kolorowo. Darmowy backup z Google One może sprawić, że miejsca w chmurze szybko zabraknie, czyli trzeba będzie dokupić dodatkowy pakiet. Ile ten kosztuje? Za 100 GB przestrzeni płaci się 8,99 złotych miesięcznie, więc nie jest to specjalnie wygórowana cena. Szczególnie kiedy taki backup robi się często i chce się mieć pewność, że miejsca na dysku nie zabraknie. Co wchodzi w skład takiej kopii zapasowej? Wiadomości tekstowe, aplikacje, kontakty, zdjęcia oraz wideo, czyli praktycznie wszystko, czego można potrzebować.

Zobacz też: CCleaner nie jest lubiany przez Microsoft.

Nowa wersja aplikacji Google One pozwala także na lepsze zarządzanie przestrzenią dyskową. Aktualizacja aplikacji Google One pojawiać ma się falami już teraz, a użytkownicy systemu iOS będą musieli uzbroić się w cierpliwość, bo ta ma pojawić się dla nich „wkrótce”.

Źródło: Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.