Integracja Chrome OS i Androida

Chrome OS pozwoli na zarządzanie smartfonem z Androidem

Newsy

Współpraca Chrome OS i Androida może wkrótce osiągnąć taki sam poziom jak w przypadku Mac OS i iPhone. Jako część pakietu funkcji Better Together Google, system operacyjny Chrome oferuje już pewną integrację ze smartfonami z systemem Android. Działa ona zakresie wiadomości tekstowych/RCS, automatycznego hotspotu Wi-Fi i funkcji Smart Lock. Według najnowszego raportu portalu 9to5Google Google pracuje obecnie nad rozszerzeniem integracji Chrome OS z urządzeniami z systemem Android o nową funkcję nazwaną Phone Hub.

Integracja Chrome OS i Androida

Integracja Chrome OS i Androida

Opcja odkryta na Chromiun Gerrit wskazuje na nadchodzącą flagę funkcji Phone Hub, która j opis jest następujący:

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Dostarcza interfejs użytkownika do przeglądania informacji o swoim telefonie z systemem Android i wykonywania czynności po stronie telefonu w systemie operacyjnym Chrome.

Oczekuje się, że funkcja ta będzie oferować głębszą integrację między Chrome OS a urządzeniami z systemem Android. Wszystko dlatego, że jedyne informacje i działania po stronie telefonicznej dostępne obecnie dla użytkowników to przeglądanie i odpowiadanie na wiadomości tekstowe/RCS.

Zobacz też: Oferta Games with Gold na sierpień niektórych mocno rozczaruje

Ma się pojawić także funkcja kontynuowania zadań na Chromebooku. Na razie nie jest jasne, czy pozwoli ona po prostu przenosić karty Chrome pomiędzy urządzeniami, czy też na kontynuowanie aktywności aplikacji w Chromebooku. Ponieważ Phone Hub jest wciąż na wczesnym etapie rozwoju, obecnie wiemy tylko, że funkcja ta będzie korzystać z technologii Bluetooth w celu połączenia urządzenia Chrome OS z urządzeniem z systemem Android. Nie jesteśmy też pewni, czy funkcja ta będzie wymagała od użytkowników zainstalowania oddzielnej aplikacji na ich urządzeniach z systemem Android. Cieszy jednak fakt, że Google wreszcie postanowiło mocniej spiąć swój ekosystem.

Źródło: 9to5Google


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x