ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Bill Gates krytykuje Elona Muska

Elon Musk powinien zachować swoje komentarze dla siebie – ostre słowa Billa Gatesa

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Bill Gates uważa, że Elon Musk powinien trzymać się elektrycznych samochodów i rakiet, zamiast rozpowszechniać kontrowersyjne opinie na temat Covid-19. Były szef Microsoftu nazwał komentarze Muska na temat wirusa oburzającymi podczas swojego ostatniego wystąpienia w telewizji. Biorąc pod uwagę, że nigdy wcześniej nie dochodziło między nimi do większych spięć, a przynajmniej nie na drodze medialnej, to jest to dość zaskakujące.

Bill Gates krytykuje Elona Muska

Bill Gates krytykuje Elona Muska

Zacznijmy jednak od tego, co dokładnie powiedział Bill Gates w wywiadzie dla CNBC:

Celem Elona jest utrzymanie wysokiego poziomu oburzających komentarzy. Nie jest zbytnio zaangażowany w produkcję szczepionki. Robi świetny elektryczny samochód. A jego rakiety działają dobrze. Dlatego myśli, że wolno mu mówić takie rzeczy. 

Co tak rozzłościło Billa Gatesa? No cóż, na przykład to, że w kwietniu Elon Musk powiedział, że zamknięcia firm były faszystowskie i naruszały prawa ludzi. Nie spieszył się z zamknięciem fabryki Tesli w Freemont, czekając prawie tydzień po tym, jak Bay Area nakazał zamknięcie nieistotnych firm w celu spełnienia wymogów bezpieczeństwa. Została ona później ponownie otwarta wbrew zasadom hrabstwa Alameda. Musk dodał po tym, że mogą go aresztować, jeśli zechcą.

Zobacz też: Premiera Nubia Watch – smartwach z elastycznym ekranem w rewelacyjnej cenie

Dodatkowo ostatnio zaczął kłócić się o ilość zakażonych Covid-19. Pisał na Twitterze o dużej liczbie fałszywie dodatnich testów, które według niego odpowiadają za panikę, podczas gdy ilość naprawdę chorych spada. Warto tu dodać, że W USA odnotowano ponad 4,5 miliona potwierdzonych przypadków Covid-19 i 153 845 zgonów. Jest to więcej niż w jakimkolwiek innym kraju. Mówiąc o roli mediów społecznościowych w rozprzestrzenianiu się dezinformacji, Gates stwierdził:

Kiedy pozwalasz ludziom się komunikować, masz do czynienia z tym że pewne błędne rzeczy, które są bardzo podniecające, mogą rozprzestrzeniać się bardzo szybko w porównaniu z prawdą. I zawsze widzieliśmy to przy szczepionkach.

Warto dodać, że Bill Gates jest bardzo zaangażowany w produkcję szczepionki na COVID-19.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy