ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Gabe woli Xboxa

Xbox Series X to znacznie lepsza konsola od PlayStation 5 – tak twierdzi Gabe Newell

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Konsole nowej generacji trafią na rynek dopiero za kilka miesięcy. Jednak na podstawie tego, co widzieliśmy do tej pory, wielu uważa, że PlayStation 5 będzie liderem przyszłej generacji. Chociaż nie Gabe Newell. Szef Valve uważa, że Xbox Series X będzie lepszy od produktu Sony. Oczywiście można się zgadzać z taką tezą lub nie, jednak warto rozważyć wszystkie argumenty szefa Steam za postawieniem na produkt Microsofu. Chociaż jednym z nich jest stwierdzenie: bo tak.

Gabe woli Xboxa

Wypowiadając się na temat aktualnych wydarzeń The Project, Newell został zapytany, która z nadchodzących konsol jest lepsza. Bez zastanawiania się wskazał na Xboxa. Kiedy gospodarz zapytał dlaczego, Newell odpowiedział: 

Bo tak.

Na szczęście postanowił nieco rozwinąć swoją wypowiedź:

Nie mam udziału w tym wyścigu. Oczywiście, większość naszego rozwoju robimy na komputerach osobistych, ale z tych dwóch na pewno przeszedłbym na Xboksa.

Szczerze mówiąc, to również nie brzmi jak argument, który warto brać pod uwagę w jakiejkolwiek dyskusji. Z drugiej strony Gabe odpowiedział jedynie na pytanie, a nie sam wyszedł z inicjatywą opowiadania o swoim faworycie. Trudno więc oczekiwać, że będzie starał się udowodnić światu wyższość Xboxa. 

Zobacz też: Schowek w Gboard z nową funkcją – koniec z zapisywaniem zdjęć

Wybór ten z jego perspektywy ma jak największy sens. W końcu Microsoft od dawna stara się zintegrować swoje konsole z PC, a seria X nie będzie tu wyjątkiem. Jest to oczywiście również konsola bardzo podobna do PC. Dodatkowo Steam to tak naprawdę sklep z grami na platformę Microsoftu, czyli Windowsa. Ponadto może przez niego przemawiać lokalny patriotyzm. Sony to w końcu firma Japońska, natomiast za Xboxa odpowiadają amerykanie. 

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy