Android-Market-robot

Wśród użytkowników Androida można dość łatwo znaleźć osoby, które narzekają na sposób funkcjonowania aplikacji do obsługi Marketu. Koncern z Mountain View przygotował nową wersję Android Marketu, która jest oznaczona numerem 3.3.11.

Android Market jest jedną z aplikacji, która wzbudza dość duże kontrowersje wśród użytkowników. Posiadacze smartfonów z systemem Google narzekają na jej wygląd, zastosowane rozwiązania, poprawność działania i brak wielu funkcji, które po prostu utrudniają życie. Naturalne jest jednak to, że wśród tak licznej grupy użytkowników znajdą się osoby mające krytyczne zdanie.

screenshot-1320234765091

Google stara się udoskonalać swoją aplikację, która umożliwia korzystanie z Android Marketu. W związku z tym, dość regularnie pojawiają się kolejne aktualizacje, które usuwają wykryte błędy, wnosząc drobne poprawki. Co nowego zostało wprowadzone w Markecie 3.3.11?

Dodana została długo oczekiwana opcja, która pozwala na automatyczne aktualizowanie wszystkich aplikacji. Dotychczas ustawienie automatycznej aktualizacji wymagało zaznaczenia odpowiedniej opcji w ramach każdej aplikacji, co w przypadku aktywnych użytkowników oznaczało spory nakład pracy.

Użytkownicy tabletów z systemem Honeycomb na pewno zauważyli, że po zainstalowaniu nowej aplikacji automatycznie tworzony jest odpowiedni skrót na ekranie domowym. Po zainstalowaniu nowej wersji Marketu użytkownik będzie miał możliwość włączenia opcji automatycznego tworzenia skrótów do nowych programów.

Kolejnym usprawnieniem, które zostało uwzględnione podczas prac nad nową wersją Android Marketu, jest aktualizowanie aplikacji wyłącznie w przypadku, gdy smartfon jest podłączony do sieci WiFi. Jest to niewielka zmiana, jednak z pewnością zostanie ona doceniona przez osoby, które nie narzekają na nadmiar dostępnego transferu.

Zdaniem niektórych użytkowników nowego Android Marketu, wprowadzono również liczne udoskonalenia związane z funkcjonowaniem interfejsu użytkownika, dzięki czemu aplikacja działa znacznie płynniej. Użytkownicy tabletów, którzy zdecydowali się na zainstalowanie aktualizacji, narzekają na liczne problemy związane z poprawnym działaniem tej aplikacji.

W przypadku wystąpienia problemów z Marketem 3.3.11, aktualizacje można odinstalować wchodząc w „Ustawienia”, następnie klikając „Aplikacje”, „Zarządzaj aplikacjami” i wybierając „Market”.

źródło: androidspin

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula