Jeśli spytałbym o najpopularniejszy waszym zdaniem płatny serwis streamingowy, to jestem pewny, że większość z was bez zastanowienia wymieniłaby Netflixa. I oczywiście mielibyście rację – z usług amerykańskiego giganta korzysta już prawie 200 milionów osób, a liczba ta wciąż rośnie. Nie dziwi zatem fakt, że mobilna aplikacja Netflixa odnosi niebywałe sukcesy. Liczba pobrań w sklepie Google Play to dla niej z pewnością nowy kamień milowy.

Netflix na smartfony i tablety z Androidem został już pobrany aż miliard razy

Netflix logo

Miliard instalacji, to coś, co robi wrażenie. Takim wynikiem w sklepie Google Play pochwalić mogą się praktycznie tylko programy twórców Androida i prawdziwi giganci, tacy jak Facebook. Dziś do tego grona dołączył Netflix, któremu tytuł ten chyba przysługuje – tak jak wspominałem, jest on największą platformą streamingową na świecie. Właśnie z tego powodu często pojawia się na łamach naszej strony. Artykuły związane z serwisem znajdziecie oczywiście pod tagiem Netflix.

Zobacz też: Schowek w aplikacji Gboard pozwoli na zapisywanie zdjęć.

Musimy jednak pamiętać, że pełnego miliarda instalacji nie dokonali sami użytkownicy. Netflix jest często preinstalowany na nowych smartfonach, na przykład tych od Samsunga. To z pewnością pomogło gigantowi w osiągnięciu tego sukcesu. A co wy sądzicie o tej platformie streamingowej? Czy korzystacie z jej usług? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Netflix

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.