ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Qualcomm: Brak procesorów brak licencji

Smartfony z Androidem również mogą pomóc w walce z koronawirusem

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Projekty z zakresu obliczeń rozproszonych takie jak [email protected] [email protected] dają ludziom możliwość udzielenia mocy obliczeniowej ich urządzeń do przeprowadzania badań, w tym przy poszukiwaniu lekarstwa i szczepionki na COVID-19. Mogą one teraz działać na miliardach smartfonów z Androidem, a także Raspberry Pi i innych komputerów opartych na układach ARM 64. To właśnie architektura ARM stoi za procesorami takimi jak Qualcomm Snapdragon, Samsung Exynos, Appe AX, Huawei Kirin czy MediaTek, które zasilają obecnie większość nowoczesnych smartfonów.

[email protected] i [email protected] dla ARM

Folding@home i Rosetta@home dla ARM

Dr Lloyd Watts, założyciel i dyrektor generalny firmy Neocortix, która współpracowała z firmą [email protected] nad dodaniem wsparcia dla ARM64, powiedział:

Otworzyliśmy [email protected] i [email protected] dla urządzeń opartych na ARM. W ten sposób chcemy umożliwić miliardom wysokowydajnych urządzeń mobilnych pracę nad poszukiwaniem szczepionki na COVID-19.

Oba projekty pomagają naukowcom na całym świecie w opracowywaniu leków i szczepionki na COVID-19. Wiele osób udziela im mocy swoich komputerów z procesorami x86. Otworzenie na nową architekturę pozwoli znacznie je przyśpieszyć. Warto podkreślić, że w przeszłości żaden z projektów @home nie mógł być realizowany na urządzeniach opartych na ARM. Ta zmiana nie tylko ułatwi walkę z pandemią, ale również umożliwi ich udział w przyszłych projektach.

Zobacz też: Pierwszy render zdradzający wygląd Motoroli Razr 2020 już w Sieci

Oznacza to, że projekty te mogą wykorzystać całą moc obliczeniową drzemiącą w naszych kieszeniach. W końcu smartfony stały się w ostatnich latach naprawdę potężne. Najwyższy czas, aby zarówno [email protected], jak i [email protected] dały ludziom możliwość udziału w badaniach naukowych przy użyciu ich urządzeń mobilnych. Dyrektor [email protected] Dr. Greg Bowman napisał w oświadczeniu:

Od lat obserwujemy rosnącą moc obliczeniową telefonów i innych urządzeń przenośnych. Ta współpraca z Neocortix i Arm zapewniła doskonałą okazję do wykorzystania tych zasobów w celu przyspieszenia naszych badań COVID-19.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy