WhatsApp to najpopularniejszy komunikator internetowy na świecie, z którego każdego dnia korzysta naprawdę wiele osób. Mając tak ogromną bazę użytkowników, ekipa Marka Zuckerberga ma sporą motywację do nieustannego ulepszania swojego produktu. Niedawno usłyszeliśmy o potencjalnej integracji WhatsAppa z Messengerem, a dzisiaj dowiedzieliśmy się, że do lubianego komunikatora nareszcie zmierza drobna funkcja, o którą prosiło wiele osób.

WhatsApp z wyczekiwaną, choć bardzo małą nowością

WhatsApp wyciszanie kontaktów

Aktualnie WhatsApp pozwala wyciszać kontakty lub grupy jedynie na 8 godzin, tydzień lub rok. Choć wielu to wystarcza, wśród użytkowników komunikatora są też osoby, które chciałyby uciszyć daną konwersację na zawsze. Dzięki portalowi WABetaInfo, zajmującemu się wyszukiwaniem nowych funkcji w kodzie popularnych aplikacji, dowiedzieliśmy się, że już wkrótce w WhatsAppie pojawi się możliwość wyciszania kontaktów czy grup na wieki wieków.

Zobacz także: Zakaz TikToka i AliExpress w Polsce? „Rząd w tajemnicy pracuje nad specjalnym prawem”

Opcja wyciszania na zawsze ma trafić do aplikacji kosztem wyłączania powiadomień na okres jednego roku. Nie da się ukryć, że będzie to bardzo przyjemna nowość, bo wiele osób chciałoby raz na zawsze uciszyć daną jednostkę czy grupę. Wyciszanie na rok wydawało się bardziej rozwiązaniem doraźnym, niż permanentnym zażegnaniem problemu. Oczywiście zmierzająca do WhatsAppa nowość nie jest niczym wielkim, a jedynie drobnym usprawnieniem. Aktualnie ciężko powiedzieć, kiedy trafi do wszystkich użytkowników komunikatora, choć zapewne już wkrótce.

Źródło: Android Authority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.