Asus ROG Phone 3

ROG Phone 3 z odświeżaniem 160 Hz – nieoficjalnie, ale zawsze

Newsy

ROG Phone 3, czyli najnowszy smartfon dla graczy od Asusa, zadebiutował w zeszłym tygodniu. Urządzenie okazało się być prawdziwą bestią, której prędko nie zabraknie mocy. Jednym z wyróżników tego sprzętu jest ekran o częstotliwości odświeżania na poziomie 144 Hz. Taką liczbą chwali się producent, aczkolwiek nieoficjalnie smartfon wspiera aż 160 Hz. Można się jednak domyślać, dlaczego Asus nie poinformował o większych możliwościach swojego najnowszego dziecka.

ASUS ROG Phone 3 z ekranem o częstotliwości odświeżania na poziomie 160 Hz

Asus ROG Phone 3

Oficjalnie ROG Phone 3 wspiera częstotliwość odświeżania ekranu na poziomie 144 Hz, jednak nieoficjalnie potrafi osiągnąć aż 160 Hz. Możliwość włączenia tego trybu jest ukryta głęboko w opcjach deweloperskich, co oznacza, że Asus nie chciał, aby użytkownicy zbyt szybko do niego dotarli. Niemniej jednak zainteresowanych odsyłam do poradnika przygotowanego przez XDA-Developers.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Zobacz także: Wymiana obudowy w PlayStation 5 będzie banalnie prosta – ukłon w stronę fanów edycji kolekcjonerskich?

Odświeżanie 144 Hz może się wydawać przerostem formy nad treścią, a co dopiero 160 Hz. Powód decyzji Asusa o nieuwzględnianiu tego trybu opcjach ROG Phone 3, do których dostęp mogliby łatwo uzyskać wszyscy, nie jest znany, ale możemy się domyślać, że chodziło o obawy przed zbyt szybkim drenażem baterii. Mimo że akumulator flagowca jest całkiem spory, nie wydaje się być dostatecznie pojemny, by móc zaoferować zadowalający czas pracy na jednym ładowaniu. Niewykluczone jednak, że po odzewie społeczności, Asus z czasem wprowadzi możliwość ustawienia częstotliwości odświeżania ekranu na 160 Hz w jednej z nadchodzących aktualizacji.

Źródło: PhoneArena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x