Fani Cuphead, którzy są lojalni wobec PlayStation 4 mają powody do świętowania. Tytuł ten bowiem właśnie zadebiutował na ich ulubionej konsoli. Studio MDHR, które nie zapowiedziało wcześniej premiery, współpracowało ze studiem Stop Motion Department w celu stworzenia nowego zwiastuna wykorzystującego technikę poklatkową. Wygląda on dość… przerażająco, jednak świetnie oddaje klimat gry.

Cuphead na PlayStation 4

Studio MDHR stworzyło tę animowaną grę w 2017 roku jako tytuł ekskluzywny dla Xbox One. Z czasem trafiła ona także na PC. Chociaż podejście Microsoftu do tytułów tego typu jak najbardziej dopuszcza taki obrót sprawy. Tym, co można by tu uznać za przełom była premiera na Nintendo Switch. Z czasem gra ta trafiła nawet na samochody marki Tesla. PlayStation 4 dostało ją więc jako ostatnia platforma do gier. Oczywiście o ile samochód elektryczny można zaliczyć do tego grona. Cuphead jest inspirowany zręcznościowymi tytułami z lat 80. i 90. ale jego wizualna inspiracja pochodzi z klasycznych filmów animowanych i kreskówek z lat 30. 

Zobacz też: Premiera Realme C15 – ten budżetowiec ma ogromną szansę stać się hitem!

Wszystkie 50 tysięcy klatek animacji zostało narysowanych na papierze i pokolorowane ręcznie. Natomiast tłem każdego poziomu jest akwarela. Ścieżka dźwiękowa gry składa się z ponad trzech godzin orkiestrowej, big bandowej muzyki jazzowej nagranej na żywo. Jest to więc nie tylko świetna gra, ale także małe dzieło sztuki. Podobnie jak gra, zwiastun dla PlayStation 4 jest wierny stylowi z lat 30. Zastosowano w nim wiele z tych samych technik, co animatorzy epoki. Do animacji nie wykorzystano żadnych programów komputerowych, a ujęcia były używane jako takie, bez korekcji montażu. 

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.