PlayStation 5 z wymienną obudową

Wymiana obudowy w PlayStation 5 będzie banalnie prosta – ukłon w stronę fanów edycji kolekcjonerskich?

Newsy

Kolekcjonerskie edycje konsol to dość ciekawe i mało praktyczne zjawisko. Oznacza to bowiem konieczność zakupienia zupełnie nowej konsoli tylko po to, aby jej wygląd przypominał nam naszą ulubioną serię gier. Tak naprawdę stosunkowo niewiele osób się na to decyduje i większość nabywców takich edycji kupuje po prostu swoją pierwszą konsolę danego typu. Wedle najnowszych plotek Sony postanowiło sprawić, że fani marki będą mogli oddać swoje przywiązanie do ulubionej serii znacznie taniej. Natomiast edycje kolekcjonerskie gier doczekają się kolejnego typu dodatku.

PlayStation 5 z wymienną obudową

PlayStation 5 z wymienną obudową

Tak przynajmniej może wynikać z plotek dotyczących najnowszego przecieku. Ten podobno prezentuje obudowę nowej konsoli Sony. Nie tylko potwierdzają one potworny rozmiar konsoli, ale również sugerują, że konsola jest konfigurowalna. Oczywiście warto podkreślić, że fotografie, które pojawiły się na chińskim forum A9VG, mogą być fałszywe. Jednak wydają się całkiem przekonywające. Co ważniejsze płyta czołowa wygląda na łatwą do usunięcia. To natomiast sugeruje właścicielom, że mogą dostosować swoje maszyny, kupując różne obudowy z różnymi motywami. Oczywiście nie wiadomo, czy producenci gier wykorzystają to do ubogacenia swoich wydań kolekcjonerskich. Na pewno jednak pojawią się mniej oficjalne modyfikacje sprzętu.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Zobacz też: Unboxing Galaxy Watch 3 – pierwsze wideo w sieci na kilka dni przed premierą

Oczywiście taka funkcja może mieć wpływ na sprzedaż wszelkich konsol specjalnych. Osoby, które mają zbyt ciężkie portfele i są fanami danej serii, nie kupią wtedy drugiej konsoli ze względu na jej kolekcjonerski charakter. To mogłaby więc być strata dla firmy. Z drugiej strony japoński gigant być może uznał, że sama sprzedaż obudów byłaby lepszym interesem? Sony spodziewa się sprzedać od 120 do 170 milionów konsol PlayStation 5 w ciągu pięciu lat. To dość śmiałe założenia. Górna granica przewyższa bowiem wynik PlayStation 2, które ze 155 milionami egzemplarzy jest najpopularniejszą konsolą w historii. 

Źródło: TechSpot


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x