plan v

 

Akumulatory w urządzeniach mobilnych to z pewnością największa bolączka każdego użytkownika smartfonów. Jeżeli dany model wytrzymuje dzień bez potrzeby ładowania to z pewnością możemy mówić o dobrym wyniku. Jednak co jeśli w trakcie podróży, bez dostępu do gniazdka, będziemy musieli koniecznie naładować swoje mobile urządzenie?

 

W takim wypadku możemy mieć przy sobie dużego i ciężkiego powerbanka, a więc przenośną ładowarkę. Jednak nie wszyscy mają możliwość „taszczenia” ze sobą dodatkowego ciężaru. Tak tłumaczą swój projekt autorzy „Plan V”, a więc prostego breloczka, który w mgnieniu oka możemy zamienić w ładowarkę do urządzeń mobilnych podłączając zwykłą baterię 9V. Oto, co mają autorzy do powiedzenia:

 

 

Tak to wszystko działa:

 


Bardzo proste, prawda? Jedyna niedogodność to same „dziewięciowoltówki”, o których trzeba pamiętać, a ich pojemność to zależnie od wariantu od 400 mAh do 1200 mAh, a więc niezbyt wiele. Kolejna wada może objawić się w kwestii komfortu użytkowania.

 

Niemniej jednak być może komuś z Was ten pomysł przypadł do gustu? W takim razie możecie wesprzeć autorów na Kickstarterze, którzy potrzebują 30000 dolarów, ale już zebrali ponad 2/3 tej kwoty.

 

 

źródło: Kickstarter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.