Klub Młodego Programisty online pobił rekordy, jeśli chodzi o zainteresowanie wśród uczestników. Zajęcia w klubie odbywały się przez internet w związku z pandemią koronawirusa. Pozwoliło to jednak na udział większej ilości osób – takiej, której nie pomieściłaby tradycyjna sala.

Rekordy popularności pobite przez Klub Młodego Programisty

klub młodego programisty rekordy

Kluby Młodego Programisty funkcjonują pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji oraz Państwowego Instytutu Badawczego NASK. Dotychczas były zlokalizowane w kilkunastu polskich miastach, a zajęcia odbywały się stacjonarnie. Do czasu wprowadzenia obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, we wszystkich klubach odbyło się łącznie 2326 bezpłatnych warsztatów, w których wzięło udział ponad 23 tysiące uczestników.

Sytuacja z pandemią koronawirusa wymusiła jednak zmiany. Wystartował internetowy Klub Młodego Programisty. Tylko w ciągu 10 pierwszych dni funkcjonowania klubu na bezpłatne warsztaty online zarejestrowało się prawie 22 tysięcy dzieci i ich rodziców. W jednych warsztatach brało udział średnio ponad 600 osób, tymczasem pojedynczy warsztat w tradycyjnej sali mógłby się odbywać dla maksymalnie 15 osób. Widząc duże zainteresowanie, organizatorzy zrezygnowali z konieczności zapisów. Warsztaty były transmitowane na żywo na Facebooku. Nieobecni mogli nadrobić zaległości, oglądając zapis wideo z zajęć na YouTube. W ciągu dwóch miesięcy funkcjonowania internetowego Klubu Młodego Programisty w zajęciach wzięło udział łącznie ponad 160 tysięcy użytkowników. Nie spodziewaliśmy się aż tak dużego odzewu i to w tak krótkim czasie. Bardzo nas to cieszy – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Czytaj także: Przelała się czara goryczy – Intel zleci produkcję procesorów firmie zewnętrznej

Na uczestników całego przedsięwzięcia czeka ankieta. Spośród dotychczas wypełnionych formularzy wynika, że prawie połowie dzieci podczas zajęć towarzyszyli rodzice. Zdecydowana większość rodziców poleciłaby warsztaty innym.

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.