Niepoprawny fan marki powie, że to będzie tablet z najwydajniejszym autorskim procesorem Huaweia, jaki firma jest w stanie wyprodukować. Ktoś, kto za nim nie przepada, stwierdzi, że to najsłabszy układ, jakim producent dysponuje. I obydwaj będą mieli rację. Chodzi tu bowiem o Kirina 710A, czyli jedyny procesor Huaweia, który może być obecnie produkowany. A wszystko to z powodu odcięcia chińskiego giganta od TSMC. Jak na razie był on dostępny jedynie w smartfonie Honor Play 4T. Honor Tab 6 i Tab 6C To się jednak wkrótce zmieni z powodu urządzenia Huawei Enjoy Tablet 2.

Huawei Enjoy Tablet 2 z Kirin 710A

Huawei Enjoy Tablet 2 z Kirin 710A

Producent właśnie ogłosił, że w listopadzie 2020 roku wprowadzi na rynek tablet, który prawdopodobnie będzie się nazywał Huawei Enjoy Tablet 2. Przed jego oficjalną premierą do sieci trafiła spora część jego specyfikacji. Według niej tablet dostanie 10,1-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1920 × 1200 pikseli. Oznacza to, że rozmiar wyświetlacza jest taki sam jak w modelu poprzedniej generacji. Jednak przy okazji rozdzielczość ekranu nieznacznie się zwiększa. Dla porównania Huawei Enjoy Tablet został wyposażony w 10,1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 × 1080 pikseli.

Zobacz też: Filtry w Google Play już dostępne w Polsce

Ujawniono również, że urządzenie będzie napędzane przez firmowy chipset Huawei HiSilicon Kirin 710A. Jest to układ przygotowany przez SMIC, który w przeciwieństwie do oryginalnego Kirina 710 wytwarzanego przez TSMC jest produkowany w procesie 14 nm, a nie 12 nm. Poza procesorem poznaliśmy także pojemność baterii urządzenia. Ta ma wynosić 5100 mAh i obsługiwać ładowanie z maksymalną mocą 10 W. Według przecieków tablet ma dostać z tyłu aparat 5 MPx i przedni 2 MPx. Czyli dość typowy zestaw dla urządzeń tego typu z niższej półki cenowej. Niestety, nie wiadomo, ile mniej więcej przyjdzie nam za niego zapłacić. Pewne jest natomiast to, że nie ma szans, abyśmy zobaczyli w jego przypadku usługi Google.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.