ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
premiery canal+ w formie aplikacji

Premiery Canal+ – legalna wypożyczalnia filmów w formie aplikacji już dostępna

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Dziś na rynku debiutują Premiery Canal+ w formie aplikacji, a konkretnie w trzech wersjach (po jednej dla platform iOS, Android oraz Android TV). W aplikacji można legalnie wypożyczać filmy. Także premiery i tytuły, które nie zdążyły jeszcze szeroko zadebiutować w Polsce na wielkim ekranie.

Czym są Premiery Canal+ ?

premiery canal+ w formie aplikacji

Premiery Canal+ to usługa dostępna od 4 czerwca. Dotychczas można było z niej korzystać jedynie na stronie premiery.canalplus.pl. Usługa pozwala legalnie wypożyczać filmowe produkcje. Obecnie w zasobach Premier Canal+ można znaleźć kilkaset materiałów takich studiów i dystrybutorów, jak Universal Studios, Paramount Pictures, The Walt Disney Company, 20th Century Studios, Dream Works, Sony Pictures, Cineman, Kino Świat, Best Film, Next Film, M2 Films, Kino Polska czy Telewizji Polsat.

Canal+ zapewnia, że na bieżąco aktualizuje bibliotekę usługi o nowe produkcje. Wśród hitowych tytułów, które już są dostępne, wymieniane są m.in. następujące tytuły:

  • Sonic. Szybki, jak błyskawica
  • Perfekcjonistka
  • Cóż za piękny dzień
  • Psy 3. W imię zasad
  • Pod powierzchnią

W sierpniu pojawią się nowości, m.in. Spirits in the forest oraz Zatoka zaginionych. Za wypożyczenie większości filmów trzeba zapłacić po kilkanaście złotych.

Jak działają Premiery Canal+ w formie aplikacji na iOS, Android oraz Android TV?

Żeby korzystać z aplikacji mobilnych, trzeba posiadać urządzenie z systemem iOS 11 lub nowszym lub z Androidem w wersji 7 lub nowszej. Użytkownicy korzystający z Premier Canal+ na system Android mogą zapłacić za film bezpośrednio w aplikacji. Co istotne, wypożyczony film jest przypisywany do konta, a nie do urządzenia.

Aplikacja na Android TV pozwala zalogować się poprzez uruchomienie Premier Canal+ na smartfonie i zeskanowanie kodu QR wyświetlanego na ekranie telewizora. Alternatywnym sposobem logowania są specjalne jednorazowe kody. Aplikacja na Android TV obsługuje płatności Blik.

Czytaj także: Z końcem lipca Netflix usunie wiele świetnych filmów. Oto ich pełna lista

Zarówno aplikacje mobilne, jak i ta na Android TV, posiadają funkcję kontynuuj oglądanie. Dzięki niej można wznowić seans na innym urządzeniu od momentu, w którym przerwaliśmy oglądanie. Wkrótce mają pojawić się także aplikacje na platformy Tizen oraz webOS. Co ważne, aby korzystać z Premier Canal+, nie trzeba posiadać umowy na usługi telewizyjne ani płatnej subskrypcji Canal+ przez internet.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy