Pod koniec ubiegłego miesiąca portal Sammobile twierdził, że Samsung pracuje już nad modelem Galaxy A42 5G. Ma to być tańsza wersja średniopółkowca koreańskiego giganta przeznaczona na rok 2021. O samym urządzeniu dowiedzieliśmy się wtedy jednak stosunkowo niewiele. Jedynie jego nazwę i informację o obsłudze 5G oraz spekulacje o 128 GB pamięci. To się jednak zmieniło. Portal 91mobiles odnalazł informację na temat certyfikacji tego smartfona przez chiński organ 3C.

Samsung Galaxy A42 5G w 3C

Samsung Galaxy A42 5G w 3C

Przede wszystkim odkryto, że smartfon ten ma oferować baterię o pojemności 4 860 mAh. To natomiast oznacza, że możemy oczekiwać typowej pojemności baterii na poziomie 5000 mAh. Biorąc pod uwagę, że Samsung dokonał przejścia do 6000 mAh w serii M, może to być nieco rozczarowujące. Weźmy jednak pod uwagę, że wciąż mamy do czynienia z naprawdę dużym akumulatorem. Zwłaszcza że model A41 oferuje zaledwie 3500 mAh. Co więcej, według doniesień wynika, że smartfon ma występować w trzech kolorach. Mamy więc dostać biały, szary i czarny model do wyboru. Ponadto w przypadku rynków pozbawionych sieci 5G ma on by oferowany w tańszym wariancie 4G.

Zobacz też: Xiaomi Mi Reader opuści Chiny! Nowa nazwa? Mi Ebook Reader

Na temat urządzenia nie brakuje także plotek ze znacznie mniej wiarygodnego źródła. Te mówią o obecności potrójnego aparatu z modułem głównym 48 MPx i 6 GB RAM. To oznaczałoby identyczny aparat główny jak w modelu Galaxy A41 i o 2 GB RAM więcej. Nie można jednak wykluczyć, że jest to jedynie plotka oparta na specyfikacji obecnego modelu z serii Galaxy A40, dlatego też warto traktować informacje z tego akapitu ze sporym przymrużeniem oka. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.