Lei Jun, który jest założycielem i dyrektorem generalnym Xiaomi, informował już jakiś czas temu, że firma ma w zanadrzu jeszcze jednego flagowca. Tym okazał się model Mi 10 Pro Plus. Jak sama nazwa wskazuje, telefon ten jest zmodernizowanym wariantem istniejącego flagowego modelu, czyli Xiaomi Mi 10 Pro, z recenzją którego możecie się zapoznać na naszym portalu. Dziś Lei Jun za pomocą nowego wpisu na Weibo zdradził, że firma planuje prezentację nowego smartfona w Chinach. Co więcej, wiele wskazuje na to, że on sam będzie jej gospodarzem. 

Xiaomi Mi 10 Pro Plus na Weiboo

Xiaomi Mi 10 Pro Plus na Weiboo

Co więcej, mowa tu o prawdziwej prezentacji, a nie jedynie wirtualnej. Biorąc pod uwagę fakt, że w związku z pandemią COVID-19 od ponad czterech miesięcy nie odbywają się wydarzenia tego typu, to prezentacja nowego smartfona Xiaomi będzie na swój sposób wyjątkowa tylko ze względu na to. Należy jednak pamiętać, że nie jest to jeszcze potwierdzona informacja. Możliwe, że to jedynie nadinterpretacja wypowiedzi założyciela Xiaomi. Powinniśmy poczekać na bardziej oficjalne stanowisko firmy w tej sprawie, które ma się pojawić w ciągu kilku najbliższych dni. Od samej premiery bardziej interesujący jest natomiast sam smartfon. Jak się łatwo domyślić będzie to ulepszony wariant najmocniejszej wersji flagowca od Xiaomi.

Zobacz też: Doom na Windows 95 w Minecraft – można? Można

Lei Jun wskazała na kilka funkcji, które mogą być częścią nadchodzącego smartfonu Mi 10 Pro Plus. Ma się w nim znaleźć głośnik stereo, wyświetlacz o wysokiej częstotliwości odświeżania. Znajdziemy w nim także gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, NFC, czujnik podczerwieni, 30-krotny zoom, przednie i tylne czujniki optyczne. Za układem zasilania ma stać radiator VC, bateria 4500mAh i ładowanie bezprzewodowe. Prawdopodobnie Mi 10 Pro Plus będzie wyposażony w 120 Hz wyświetlacz AMOLED i dostanie Snapdragona 865 Plus. Można się także spodziewać obecności w nim szybkiego ładowania do 100 W i bezprzewodowego do 30 W, a tak przynajmniej sugerują plotki.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.