lg_logo
Zdecydowana większość producentów smartfonów od pewnego czasu pracuje nad przygotowaniem aktualizacji Androida do wersji Ice Cream Sandwich – LG natomiast poinformowało o wydaniu aktualizacji smartfonów z serii Swift do najnowszego Gingerbreada.

Końcówka roku zapowiada się bardzo intensywnie pod względem liczby aktualizacji. Producenci starają się dostarczyć możliwie jak najnowszą wersję oprogramowania swoim użytkowników. W zależności od wewnętrznej polityki koncernów, zapadają różne decyzje związane z wydaniem nowych wersji Androida.

Sony Ericsson zamierza przeprowadzić aktualizację do Androida 4.0 Ice Cream Sandwich w dwóch etapach. W pierwszej kolejności, wszystkie smartfony z serii Xperia, które pojawiły się w tym roku otrzymają aktualizację do Gingerbreada 2.3, a następnie pojawi się Ice Cream Sandwich. Znacznie łatwiej mają firmy, których smartfony już korzystają z Gingerbreada.

Tym razem, w sprawie aktualizacji głos zabrało LG. Producent poinformował swoich użytkowników, że już wkrótce trzy modele telefonów z linii Swift otrzymają dostęp do zaktualizowanej wersji oprogramowania. Posiadacze tych smartfonów w ciągu najbliższych tygodni powinni mieć możliwość zainstalowania Gingerbreada.

Jako pierwsi dostęp do Androida 2.3 otrzymają posiadacze Swifta 2X – stanie się to najprawdopodobniej już 1 listopada. Niecałe trzy tygodnie później, pojawi się aktualizacja dla Swifta 3D – LG wyznaczyło w tym przypadku datę 21 listopada. Ostatnim smartfonem, który otrzyma Gingerbreada będzie Swift Black i stanie się to 28 listopada.

Na tę chwilę nie wiadomo jeszcze, jak podane terminy mają się do udostępnienia aktualizacji w poszczególnych krajach. Nie od dzisiaj wiadomo, że różnice w terminach potrafią być bardzo duże i wiele zależy od tego, na jaki rynek był przeznaczony dany model smartfona. Użytkownicy telefonów z serii Swift będą mieli okazję przekonać się o tym już wkrótce.

Sytuacja w sprawie aktualizacji smartfonów LG do Androida 4.0 Ice Cream Sandwich nadal pozostaje niejasna. Brak aktualizacji w przypadku Swifta / Optimusa 2X spotkałby się ze sporą falą krytyki ze strony użytkowników – tak naprawdę LG nie ma powodów, aby nie aktualizować oprogramowania tego telefonu.

W tej chwili pewne jest tylko to, że wyżej wymienione smartfony otrzymają nowego Androida 2.3 i nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie czekać na dalsze decyzje ze strony tego koreańskiego producenta.

źródło: LG

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula