Google Play to największy sklep z aplikacjami i grami na świecie, który jest domyślnie zainstalowany na prawie wszystkich smartfonach z Androidem. Market giganta z Mountain View nieustannie się rozwija, czego doskonałym dowodem są filtry, o których pisałem w maju. Wówczas nowość była dostępna jedynie u niewielkiej garstki użytkowników, ale teraz zdążyła już dotrzeć do Polski. Nie wszyscy obywatele naszego kraju mogą się jeszcze nią cieszyć, ale na dniach powinno się to zmienić.

Filtry wyszukiwania w Google Play – z czym to się je?

Google Play filtry wyszukiwania

U pierwszych polskich użytkowników Google Play zaczynają się pojawiać filtry wyszukiwania. Do mnie już dotarły, dzięki czemu mogłem zrobić powyższy zrzut ekranu, by pokazać wam, o jakich opcjach mowa. Otóż od teraz wyniki wyszukiwania można filtrować na podstawie ocen (4 gwiazdki lub więcej i 4,5 gwiazdki lub więcej) oraz odznaki „Nasz wybór”. Jakby tego było mało, pojawiła się możliwość prostego selekcjonowania nowych i płatnych pozycji.

Zobacz także: Skończmy z wymówkami – ekologia i odnawialne źródła energii to nasz wspólny interes

Filtry wyszukiwania w Google Play są już dostępne na smartfonach wielu Polaków, choć oczywiście nie wszystkich. Osoby, które jeszcze nie doczekały się opisywanej nowości, najprawdopodobniej już w ciągu kilku najbliższych dni będą mogły z niej korzystać. Wygląda na to, że funkcja jest uruchamiana po stronie serwera, co oznacza, że wersja Google Play nie ma większego znaczenia. Co sądzicie o filtrach wyszukiwania? Uważacie je za przydatne, czy wręcz przeciwnie? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.