ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
GTA V VR

GTA V VR? Jeśli plotki się potwierdzą, to może być to sposób na ożywienie rynku

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Australijski deweloper Video Games Deluxe (VGD) zamieścił kilka ofert pracy na LinkedIn. Studio, które ściśle współpracuje z Rockstar, poszukuje talentów do pracy nad projektem gry AAA w otwartym świecie VR. Nie wspomina przy tym, czym jest ten projekt, ale plotki sugerują, że może to być port GTA V umieszczony w wirtualnej rzeczywistości.

GTA V VR

GTA V VR

Jak możemy przeczytać w ogłoszeniu: 

Szukamy doświadczonych programistów, którzy pomogą nam stworzyć naszą następną grę AAA Virtual Reality Open World.

Plotka, że projektem może być GTA V, wynika z faktu, że VGD współpracuje wyłącznie z Rockstar Games od 2013 roku. Jest to ta sama firma, która stoi za tytułem LA Noire: The VR Case Files. Rockstar posiada pełną bibliotekę tytułów z otwartym światem sięgającą aż do Grand Theft Auto 3. Skąd więc wniosek, że chodzi o najnowszą cześć serii? No cóż, to właśnie ona zdobyła na przestrzeni lat największą popularność. Dodatkowo miejmy na uwadze, że przeskoczenie do Red Dead Redemption 2 wydaje się zbyt ambitne. Starsze gry są łatwiejsze do przeniesienia do VR, ponieważ mają znacznie mniejsze wymagania sprzętowe. To ważne, ponieważ przejście w świat VR znacznie mocniej obciąża komputer.

Zobacz też: Prezentacja Microsoftu pokazała, że nie warto brać konsoli na premierę. Żadnej

Kolejną poszlaką na to, że nie chodzi tu o najnowszą grę Rockstara, jest opis pracy dla stanowiska starszego animatora. Według niego będzie on głównie:

(…) pracował z postaciami, pojazdami, bronią i ogólnymi rekwizytami. 

Animacja pojazdów dość dobrze zawęża wybór gier do LA Noire, które już ma swoją wersję VR, lub jednej z części GTA. Inną możliwością jest Video Games Deluxe pracujące nad kontynuacją LA Noire. Niemniej jednak, wprowadzenie Grand Theft Auto V do wirtualnej rzeczywistości byłoby krokiem we właściwym kierunku dla Rockstar i VR w ogóle. Na rynku tym nie ma zbyt wielu głośnych marek. Obecnie jedynym popularnym tytułem jest Half-Life: Alyx. Obecność GTA V VR sprawiłaby, że ludzie o wiele chętniej zaczęliby zaopatrzyć się w zestawy VR.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy