ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Programowanie

Chcesz programować? Przyda się aplikacja do nauki programowania

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Newsy

Czasy kiedy książki były jedynym źródłem informacji, już dawno się skończyły – jednak nadal stanowią solidną podstawę do nauki. Jedną z propozycji mogą być aplikacje. Są świetnym rozwiązaniem między innymi ze względu na możliwość nauki w każdej chwili. Aplikacja do nauki programowania pozwoli Ci znaleźć dużo praktycznych ćwiczeń, które pozwalają zastosować swoją wiedzę w praktyce. Co to może oznaczać? Możesz liczyć znacznie szybciej na oczekiwane efekty. 

Encode: Learn to Code – aplikacja do nauki programowania Java, HTML i Python

Pierwsza propozycja obejmuje kursy z zakresu programowania w Pythonie, Javie i HTML-u. Aplikacja skupia się przede wszystkim na nauce poprzez przykłady i zadania programistyczne. Aplikacja do nauki programowania na pewno spodoba się osobom, które nie lubią poświęcać za dużo czasu ani teorię, lecz chcą od razu brać się za konkrety. Każdy temat zaczyna się od poziomu zerowego. Spotkasz się na samym początku z podstawowymi ćwiczeniami. Później poziom po poziomie trudność będzie coraz większa – a co za tym idzie, Twoje umiejętności stają się coraz szersze.

Pobierz aplikację w Sklepie Play!

Zobacz także: Naucz się programowania, czyli sposób jak spożytkować czas kwarantanny

Enki – aplikacja do nauki programowania w wielu językach i nie tylko

W przeciwieństwie do poprzedniej aplikacji do nauki programowania, w przypadku Enki czeka na Ciebie dużo szerszy wybór lekcji i kursów. Poza samym programowaniem możesz znaleźć tutaj również inne kwestie jak obsługa Linuxa, Excela lub Arkuszy Google i znajomość GitHuba. Dzięki temu będziesz mógł rozwijać w tym samym czasie swoją osobę na kilku ścieżkach informatycznych specjalności. Enki jest zdecydowanie bardziej przygotowane pod kątem teorii. Zanim zostaniesz dopuszczony do jakichkolwiek zadań, musisz przebrnąć przez kwestie, bez których będzie Ci trudno zrobić jakiekolwiek zadanie. 

Pobierz aplikację w Sklepie Play!

Zobacz także: Kobiety programistki – czy na rynku IT panuje równowaga?

Khan Academy – aplikacja do nauki programowania z przerwą na powtórkę ze szkoły

To miejsce bardzo dobrze znane nie tylko dla obecnych lub przyszłych informatyków, ale zwykłych uczniów. Wcześniej strona internetowa a teraz już nawet aplikacja pomagają z takimi przedmiotami jak matematyka, historia, ekonomia, biologia, fizyka, chemia oraz wiele innych. Jednak zatrzymując się tylko na kwestii samej informatyki, możesz znaleźć tutaj lekcje dotyczące SQL, HTML oraz JavaScript. Przed zadaniami czeka Cię wprowadzenie podobnie jak w innych aplikacjach. Khan Academy to aplikacja do nauki programowania, która pozwoli Ci również podszkolić się z kwestii innych niż sama informatyka i programowanie. 

Pobierz aplikację w Sklepie Play!

Zobacz także: Główne zasady programowania – o tym musisz pamiętać!

SoloLearn – nauka i komunikacja ze społecznością programistów

Propozycja jest znana między innymi z szerokiej bazy języków programistycznych. Znajdziesz tam zarówno C++, Swift jak i Ruby. Jak w każdej aplikacji do nauki programowania możesz spodziewać się przede wszystkim ćwiczeń. Początkowe są bardzo łatwe, jednak te późniejsze mogą wyprowadzać czasami lekko z równowagi. Tutaj z ratunkiem przychodzi bardzo ciekawa opcja społeczności, gdzie możesz dopytać innych użytkowników na temat dręczących Ciebie pytań lub zadań w aplikacji, które nie jesteś w stanie przejść sam. To bardzo ciekawa opcja, która nie jest oferowana przez większość aplikacji do nauki programowania. W ten sposób możesz ćwiczyć także ważną umiejętność, jaką jest komunikacja. Wiele osób ma z nią problem w pracy i często w tym trzeba szukać swojego rozwiązania. 

Zobacz także: Jak działają i czym są powiadomienia push w Androidzie?

Aplikacje w wielu kwestiach mają przewagę nad książkami. Jedną z nich jest dezaktualizacja informacji. Informatyka to branża, która rozwija się bardzo szybko. Z dnia na dzień pojawiają się nowe pomysły i zmiany, które sprawiają, że pewne kwestie zaczyna się omijać. Nie należy tego rozumieć jako nowoczesny protest przeciwko książkom. Jak najbardziej należy pamiętać o tradycyjnym sposobie nauki – jednak pamiętaj, aby korzystać z możliwie najbardziej aktualnych pozycji literatury. Powyższe aplikacje różnią się od siebie podejściem do nauki – jedne kładą większy nacisk na teorię, a inne od razu tłumaczą na podstawie ćwiczeń. Twój wybór zależy całkowicie od Ciebie. Powinieneś zdecydować się na taką aplikację, z którą zrealizujesz dany materiał zgodny z Twoim stylem uczenia się. W przeciwnym przypadku użyjesz raz – może dwa – aplikacji do nauki programowania i już nigdy do niej nie zajrzysz. 

Pobierz aplikację w Sklepie Play!

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz 200 Degrees z Pixabay

Sprawdź najnowsze wpisy