ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
cena Sony Xperia 10 II

Xperia 10 II i odblokowany bootloader – Sony daje kolejny powód do kupna

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Nasza recenzja Sony Xperia 10 II pokazuje, że jest to smartfon jedyny w swoim rodzaju. Niewątpliwie nie jest on najlepszy, ale na pewno ma kilka cech, których próżno szukać w którymkolwiek innym urządzeniu. Teraz producent postanowił dorzucić kolejny argument, który może zainteresować potencjalnych kupujących. Ten inteligentny telefon otrzymał od firmy możliwość odblokowania bootloadera, co oznacza, że staje się ciekawszym kąskiem dla fanów modyfikacji. Tak brzmi przynajmniej teoria.

Odblokowany bootloader przepisem na sukces? Sony Xperia 10 II może być przykładem

Sony Xperia 10 II
Fot. Sony Xperia 10 II

Odblokowanie bootloadera to w gruncie rzeczy ukłon głównie dla fanów modyfikacji. Z racji, że Sony w swoich smartfonach stosuje bardzo proste oprogramowanie, zbliżone do czystego Androida, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać coś od siebie. Wcześniej Xperia 10 II dołączyła do Open Devices Program, dostarczając dedykowane pliki binarne Robocika (AOSP) i ułatwiając dalsze modyfikacje. W międzyczasie też Japończycy udostępnili pliki źródłowe kernela, więc… Xperia 10 II to naprawdę propozycja stworzona dla fanów modyfikacji. Zainteresowanie odblokowaniem bootloadera w tym smartfonie, muszą udać się na stronę Sony, gdzie znajdują się wszelkie niezbędne instrukcje i zagrożenia, z którymi należy się liczyć. Sam proces sprowadza się do wpisania kodu, który jest generowany na podstawie numeru IMEI.

Zobacz też: Logitech pokazuje swój fotel gamingowy – tanio być nie może.

Z racji, że Sony nie liczy na ogromną sprzedaż swoich smartfonów, a trafianie do tych wybranych grup, to powyższy ruch faktycznie może mieć istotny wpływ na zainteresowanie Xperią 10 II. Podobnie niedawno postąpiło LG, choć Koreańczycy skupili się na starszych urządzeniach, aczkolwiek z wyższej półki.

Źródło: XDA Developers

Sprawdź najnowsze wpisy