Samsung Galaxy Watch to jedna z najbardziej szanowanych marek wśród smartwatchy, które… mają mieszaną opinię. Dla jednych to bezsensowny gadżet, ale dla coraz większej grupy bardzo przydatny smart-dodatek. Nadchodzący wielkimi krokami Galaxy Watch 3 będzie krył w sobie kilka rozwiązań, które mają zachęcić kolejnych przeciwników do zainteresowania się inteligentnymi zegarkami. Nowoodkryte funkcje zostały znalezione w dodatku do aplikacji Samsunga, z której pomocą będziemy mogli konfigurować smartwatcha. Tak, to dokładnie ta sama sytuacja, co wczoraj w przypadku słuchawek Galaxy Buds Live.

Część nowości z Galaxy Watch 3 ujawniona – gesty, nowe tarcze i wykrywanie upadku

Samsung Galaxy Watch 3 hand gesture 2

Zacznijmy od gestów, które pozwolą między innymi na odbieranie i odrzucanie połączeń telefonicznych. Z racji, że zegarki z serii Galaxy Watch są wyposażone w głośnik i mikrofon, to naturalnie będzie można prowadzić przez nie rozmowy. Sam gest sprowadza się do zaciskania i rozluźniania pięści, aby odebrać rozmowę. Odrzucenie ma się odbywać poprzez potrząśnięcie dłonią.

Samsung Galaxy Watch 3 hand gesture 1

Kolejna zmiana to robienie zrzutów ekranu – dotychczas należało przytrzymać przycisk i przesunąć palcem w lewo na ekranie. Nie należy to do najwygodniejszych rozwiązań, więc w Galaxy Watch 3 wystarczy przytrzymać dwa, boczne klawisze.

To, co może bardziej zainteresować potencjalnych konsumentów to wykrywanie upadków. Rozwiązanie doskonale znane na przykład z Apple Watch, teraz wkroczy do Galaxy Watch 3. Po wykryciu upadku i braku reakcji przez minutę, w której trakcie zegarek będzie wydawał dźwięk, urządzenie wyśle wiadomość z lokalizacją i 5-sekundowym nagraniem do wybranych wcześniej kontaktów do nagłych wypadków.

samsung galaxy watch 3 tarcze

Zobacz też: Prywatność w Messengerze – Facebook szykuje nowe funkcje.

Do gry wchodzi również wiele tarcz, które możecie obejrzeć powyżej. Premiera Samsunga Galaxy Watch 3 jest przewidywana na 5 sierpnia. Wtedy też świat ujrzy serię Galaxy Note20, rodzinę Galaxy Tab S7 i zapewne kilka innych niespodzianek.

Źródło: XDA Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.