Nie ma dnia, a na pewno tygodnia, żeby nie pojawiła się kolejna informacja o tym, że dany kraj albo firma sprzeciwiają się lub nie widzą problemów w technologii 5G od Huawei. Duże znaczenie ma w tym samo państwo – czy jest ono sojusznikiem USA i popiera decyzję Donalda Trumpa oraz jego współpracowników. Korea Południowa niewątpliwie należy do takich państw, ale LG U+ nie ma wątpliwości, że oferta Huawei nie stanowi żadnego zagrożenia.

Huawei udowodniło LG U+, że ich technologia 5G jest bezpieczna

lg u+ plus operator huawei 5g

LG to nie tylko producent sprzętu. Na rodzimym spółka stworzyła swoją firmę odpowiedzialną za dostarczanie usług telekomunikacyjnych. Operator, działający od 1996 roku, ma już wyrobioną markę i aktywnie rozwija technologię łączności w swoim kraju. W końcu Korea Południowa to jedno z pierwszych państw, które w zeszłym roku oficjalnie uruchomiło sieć 5G. W przypadku LG U+ nie oznaczało to współpracy wyłącznie z Huawei, bo w grze są też Samsung, Nokia i Ericsson. Jednak operator otwarcie przyznaje, że Chińczycy udowodnili, iż ich technologia jest w pełni bezpieczna oraz już jest aktywnie wykorzystywana przez konsumentów.

Zobacz też: Samsung podobno nie kupi ARM – może to i dobrze?

Tym sposobem LG U+ nie zamierza zrywać współpracy z Huawei. Naturalnie przykład Wielkiej Brytanii pokazał nam, że zdania można szybko zmienić i fakt, że dany sprzęt już jest fizycznie zainstalowany, nic nie oznacza. Dlatego nikt nie powinien się zdziwić, jakoby Korea Południowa miała zaraz ogłosić zakaz wykorzystywania technologii Huawei. Jednak ten przykład jest nieco odmienny – Brytyjczycy zrezygnowali na zdecydowanie wcześniejszym etapie rozwoju 5G w swoim kraju.

Źródło: Gizchina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.