Nubia Watch ma pojawić się oficjalnie już w przyszłym tygodniu. Sprzęt nie będzie tak dobrze wyposażony, jak Nubia Alpha, ale pierwsze zapowiedzi pokazują, że warto na niego czekać. Wprawdzie wątpliwe jest to, żeby pojawił się w Polsce, ale raczej nie będzie problemu z zamówieniem go do naszego kraju, jeżeli kogoś najdzie taka ochota. Co będzie miał do zaoferowania ten przedziwny zegarek?

Nubia Watch – co już wiadomo?

Nubia kojarzona jest głównie ze swoich smartfonów dla graczy, ale firma w swoim portfolio ma także inne produkty. Jednym z nich jest wspomniany wcześniej model zegarka Alpha, który był pierwszym sprzętem z elastycznym wyświetlaczem. Nubia Watch nie będzie kolejnym wcieleniem zeszłorocznego modelu, ale podobieństwa będą. Chodzi głównie o elastyczny wyświetlacz, który zastosowano w zegarku. Ten ma wychodzić poza samą standardową kopertę i częściowo wchodzić na pasek. To pozwoli na to, by przestrzeń robocza na ekranie był większa.

Nubia Watch
Nubia Watch

Cena też zapewne będzie większa, niż w przypadku innych smartwatchy, ale to można zrozumieć. Trudno zrozumieć, po co na samej obudowie zegarka miarka, ale to może się wyjaśnić podczas samej premiery urządzenia. Ta zaplanowana została na 28 lipca, więc więcej szczegółów odnośnie sprzętu poznamy w najbliższy wtorek. Wiadomo jednak, że obudowa smartwatcha będzie wykonana ze stali nierdzewnej (316L – odporna na korozję i wyjątkowo wytrzymała) oraz aluminium. To kolejny znak, że tanio raczej nie będzie.

Zobacz też: Oppo A72 5G oficjalnie zaprezentowane.

O ile model Alpha miał na wyposażeniu jeszcze kamerę, to nic nie zapowiada tego, żeby Nubia Watch takową posiadała. Nie wiadomo także, czy sprzęt będzie obsługiwał eSIM. Mimo wszystko to może być ciekawostka dla wszystkich tych, którzy oczekują od smartwatcha czegoś wyjątkowego. Ten z pewnością będzie wyróżniał się wyglądem.

Źródło: GizmoChina / Weibo

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.