Aktualizacja do najnowszej wersji – IceCream Sandwich – to temat ważny dla każdego posiadacza smartfonu opartego na platformie Android. Właściciele flagowego modelu LG Optimus 2X poczuli się dotknięci niedawną informacją, według której ich smartfon miał nie otrzymać nowego oprogramowania. Wydawało się to niedorzeczne, zwłaszcza, że specyfikacja techniczna tego modelu wciąż plasuje go w ścisłej czołówce na rynku. Wygląda na to, że koreański producent wziął sobie do serca serię negatywnych opinii wygłaszanych w Sieci i postanowił zmienić swoje zdanie w tej kwestii.

Na oficjalnym koncie Facebook LG napisało, że ma w planach zaktualizować Optimusa 2X do wersji IceCream Sandwich i aktualnie pracuje nad tym, a szczegółowa data zostanie przedstawiona w najbliższych dniach. Trzeba przyznać, że jest to znacząca zmiana stanowiska, a interesujący jest też fakt, że poprzedni wpis, wedle którego O2X miał nie odstać aktualizacji został już usunięty.

lg-update Z kolei inne źródła podają, że tak na prawdę LG nie nie przyjęło jeszcze żadnego pewnego stanowiska. Zostaną wykonane badania, które będą miały na celu sprawdzenie, czy Optimus 2X dobrze radzi sobie z obsługą nowej wersji Androida i czy warto poświęcać czas na dopracowanie oprogramowania.

Trzymamy kciuki za LG i mamy nadzieję, że koreański producent zrobi wszystko, by zadowolić swoich klientów i wyjść z całej sytuacji z twarzą. Z niecierpliwością oczekujemy też informacji na temat innych urządzeń, takich jak Optimus 3D i Optimus Black.

źródło: androidandme.com, facebook.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Urban

Informatyk z wykształcenia, dziennikarz z wyboru. Od zawsze wierny Androidowi.