ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei TalkBand B6

Huawei TalkBand B6 – pierwsze spojrzenie na nowy sprzęt. Będzie ciekawie

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Huawei TalkBand B6 w końcu pojawił się na jakichś materiałach. Wprawdzie Huawei jeszcze oficjalnie nie poinformował o tym, kiedy można spodziewać się premiery urządzenia, ale możemy podejrzewać, że stanie się to całkiem niedługo. Kolejny TalkBand to połączenie smart opaski ze słuchawką, czyli dalej rzadkość na rynku sprzętów wearable. Co wiadomo już o urządzeniu?

Huawei TalkBand B6

Od premiery poprzedniej wersji urządzenia, czyli Huawei TalkBand B5, minęły dwa lata. Najwyższa więc pora na to, by Huawei pokazał następcę tej dziwnej „krzyżówki”. Sprzęt widocznie nie cieszył się aż tak dużym zainteresowaniem, jak klasyczne opaski sportowe, ale też był od nich sporo droższy. Nie poznaliśmy wprawdzie ceny urządzenia, ale na pewno będzie ono kosztowało więcej, niż zwykłe opaski sportowe. Jednak będzie miało do zaoferowania także trochę więcej, bo będzie można z Huawei TalkBand B6 korzystać także jako słuchawki wkładanej do ucha.

Pierwsze przecieki o Huawei TalkBand B6 pokazują, że sprzęt będzie miał wyświetlacz o przekątnej 1,53 cala, który dodatkowo będzie trochę zakrzywiony. Do tego ma dojść procesor Kirin A1 oraz obsługa standardu Bluetooth 5.1. Samo urządzenie będzie ładowane z wykorzystaniem złącza USB typu C, a „pchełka” znajdowała się będzie w metalowej osłonie. Po wyjęciu z niej sprzęt posłużyć będzie mógł jako słuchawka. Za jego pomocą będzie można sterować muzyką czy samym aparatem. Do tego dojdą jeszcze oczywiście powiadomienia, czyli mówimy tutaj o hybrydzie smartwatcha, opaski sportowej i słuchawki.

Zobacz też: Czy opłaca się kupować nową konsolę na premierę?

Huawei TalkBand B6 z pewnością znajdzie swoich zwolenników, ale o sukcesie sprzętu zadecyduje jego cena. Niektóre zegarki pozwalają już na to, by prowadzić przez nie rozmowy telefoniczne, więc trudno ocenić, czy takie rozwiązanie dalej jest potrzebne. Podczas biegania jednak może być przydatne, bo nie trzeba będzie się nawet zatrzymywać, by prowadzić rozmowę. Teraz tylko czekać na oficjalną premierę oraz cenę urządzenia.

Źródło: GSM Arena / Weibo

Sprawdź najnowsze wpisy