LG Optimus 2X nie otrzyma aktualizacji do ICS

2 minuty czytania
Komentarze
lg-optimus-2x

Po premierze IceCream Sandwich wielu producentów przedstawiło swoje plany co do aktualizacji obecnie dostępnych na rynku modeli do najnowszej wersji Androida. HTC oficjalnie jeszcze nie podało żadnych konkretów i bada, które urządzenia będą mogły otrzymać nowe oprogramowanie, natomiast Samsung zaskoczył wszystkich informacją, że nawet pierwszy Galaxy S zostanie zaktualizowany do Androida 4.0.

Inny koreański producent – LG – poinformował dziś na swoim Facebooku, że flagowy model na rok 2011, czyli Optimus 2X nie otrzyma IceCream Sandwich. Trzeba przyznać, że nie świadczy to najlepiej o samym producencie, ale kłopoty z dostarczaniem aktualnego oprogramowania to już niestety jego niechlubna tradycja. Można posłużyć się chociażby przykładem wspomnianego Optimusa 2X. Wprowadzony on został do szerokiej sprzedaży w marcu bieżącego roku z Androidem 2.2.2 Froyo oraz z oficjalną informacją o rychłej aktualizacji do Gingerbread. Mijały kolejne miesiące, a zapowiedziana aktualizacja wciąż była przekładana, z początku na czerwiec, następnie na wrzesień i nie pojawiła się aż po dziś dzień. Tak, drodzy czytelnicy, flagowy model LG, pierwszy smartfon z dwurdzeniowym procesorem wciąż oficjalnie posiada wyłącznie Androida 2.2.2 Froyo. W dzisiejszych czasach wydaje się to nie do pomyślenia, zwłaszcza jeżeli spojrzymy na tempo, w którym aktualizacje dostarczają inni producenci, jak Samsung, czy nawet HTC, który sporo czasu poświęca na optymalizację Sense UI.

Spróbowaliśmy skontaktować się z polskim oddziałem LG w tej sprawie, lecz nie udało się uzyskać żadnej konkretnej informacji na temat IceCream Sandwich. Aktualizacja do Gingerbread ma się pojawić już w tym miesiącu, ale szczerze w to powątpiewamy, patrząc na historię zapewnień koreańskiego producenta.

Oczywiście bardziej zaawansowani użytkownicy mogą bez przeszkód sięgnąć po nieoficjalne wersje Gingerbread dla Optimusa 2X, które sprawują się bardzo dobrze, lecz nie o to chodzi. Jeżeli producent rzeczywiście nie wypuści oprogramowania w wersji 4.0, to jedyną alternatywą w tej kwestii jest czekanie na następne wydanie CyanogenMod, które będzie bazować na kodzie źródłowym IceCream Sandwich.

Od jakiegoś czasu LG usilnie próbuje znaleźć się w grupie najlepszych producentów smartfonów z Androidem na pokładzie. Jeżeli nie zmieni swojego nastawienia w kwestii aktualizacji oprogramowania to, powiedzmy sobie szczerze, nie ma większych szans na przyciągnięcie rzeszy klientów. Opisany wyżej problem nie dotyczy wyłącznie Optimusa 2X, ale również Optimus Black oraz Optimus 3D. Wszystkie te smartfony posiadają obecnie oprogramowanie wyłącznie w wersji Froyo.

źródło: androidandme.com 

Motyw