Miliarder Bill Gates w środę zaprzeczył teoriom spiskowym, które oskarżają potentata technicznego i filantropa o chęć użycia szczepionek na koronawirusowych do wszczepiania ludziom urządzeń śledzących. Oczywiście raczej nie przekona w ten sposób spiskowców. Podejrzewam, że uznają to za dowód na to, że w szczepionkach są chipy, kierując się przy tym retoryką w stylu: gdyby ich tam nie było, to by im nie zaprzeczał! Co prawda obecnie jest to: skoro ich nie ma, to czemu o tym nie powie? Jednak oczekiwanie logiki w przypadku takich osób przypomina próbę nauczenia kury latania. I to wojskowym myśliwcem.

Bill Gates mówi o szczepionkach

Bill Gates mówi o szczepionkach

Gates, którego fundacja przekazała miliony na szczepionki przeciw COVID-19 i badania nad leczeniem odniósł się do dość niepokojących danych. Otóż aż 28% amerykańskich dorosłych wierzy w teorię spiskową sugerującą, że Gates planuje użyć potencjalnej szczepionki dla Covid-19 do wszczepienia mikrochipów u miliardów ludzi. Miałby to zrobić w celu monitorowania ich ruchów.

Musimy dotrzeć do prawdy. Mam nadzieję, że kłamstwo umrze, gdy ludzie poznają fakty.

— powiedział Bill Gates.

Szczerze mówiąc, wątpię. Ci ludzie nie chcą poznać faktów. Wolą atrakcyjne i przerażające kłamstwa. Prawda jest dla nich nudna i mało atrakcyjna. Do tego nie pozwala zrzucić odpowiedzialności za własne porażki na osoby trzecie. 

Zobacz też: Allegro Polecam – zarabianie za linkowanie, czyli nowy program od Allegro

W lutym Fundacja Billa i Melindy Gatesów podała, że przeznacza 100 milionów dolarów na badania nad szczepionkami i leczenie COVID-19. Została ona ogłoszona w ramach wniosku WHO o przekazanie 675 milionów dolarów na walkę z rozprzestrzenianiem się wirusa. W czerwcu fundacja zobowiązała się do przekazania dodatkowych 1,6 miliarda dolarów na rzecz sojuszu szczepionek Gavi. Jest to organizacja skupiona na ochronie dzieci przed pandemią. 

Chcemy mieć pewność, że nie będziemy mieli ludzi umierających tylko dlatego, że nie mają dostępu do szczepionki. 

— Powiedział Gates.

Mam nadzieję, że szczepionka pojawi się jak najszybciej i nie skończy jak uprawy złotego ryżu.

Źródło: CNBC

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.